Klasyfikacja Grand Prix o/Rybnik 2019
Mce Nazwisko, imię Sekcja / klub .Kat Pkt S U M A
GP Z gry
1 Bartosik Wojciech SILESIA Rybnik s 307 6095
2 Lubski Krzysztof WALET Pawłowice m 297 6071
3 Starosta Bolesław FORTECA Świerklany s 285 5683
4 Bogusławski Stanisław ASY WISUS Żory m 280 5729
5 Kwaśniak Jerzy ASY WISUS Żory m 272 5852
6 Stroiński Włodzimierz STRAŻAK Głożyny s 249 5321
7 Gawron Bogdan ASY WISUS Żory s 236 5232
8 Szymała Tomasz ASY WISUS Żory m 234 5194
9 Czuga Przemysław PIAST Leszczyny m 224 5047
10 Balcar Krystian WOKiR Połomia s 216 5200
11 Niemiec Zenon PIAST Leszczyny m 205 4988
12 Łękawski Wiesław FORTECA Świerklany s 193 4877
13 Lip Bogusław JARDEX WDK Szczejkowice m 192 4781
14 Kopacz Wiesław ASY WISUS Żory m 190 4793
15 Ogierman Karol niezrzeszony   184 4725
16 Pawlus Stanisław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 181 4707
17 Gajda Bolesław FORTECA Świerklany s 181 4643
18 Pawlas Mariusz ASY WISUS Żory m 174 4625
19 Czuga Benedykt PIAST Leszczyny m 171 4614
20 Gorol Marek ASY WISUS Żory m 170 4606
21 Śliż Bogusław ASY WISUS Żory s 170 4527
22 Lorenz Ryszard ASY WISUS Żory s 169 4604
23 Walaszek Mirosław WALET Pawłowice m 169 4272
24 Herok Henryk JUBILAT Jastrzębie s 167 4377
25 Oślizlok Roman FORTECA Świerklany s 161 4544
26 Glac Józef JUBILAT Jastrzębie m 157 4243
27 Kałuża Stanisław SILESIA Rybnik s 156 4539
28 Koperwas Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice s 148 4439
29 Marcol Józef TKKF RELAKS Wodzisław m 145 4316
30 Grzyb Piotr CHSM Chorzów s 145 2936
31 Grzyb Sebastian AMICUS KWK STASZIC Katowice m 143 2902
32 Malcher Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice s 139 2850
33 Staniek Eugeniusz ASY WISUS Żory m 137 3913
34 Adamek Bolesław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 135 4325
35 Król Piotr RKS Rybnik 20 m 135 4320
36 Kral Adam DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 134 3851
37 Młynek Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice s 132 4279
38 Boryś Dariusz ASY WISUS Żory m 132 2788
39 Paździor Henryk ASY WISUS Żory m 131 1506
40 Piersiak Piotr ASY WISUS Żory m 130 4157
41 Polok Franciszek FORTECA Świerklany s 128 4080
42 Piela Henryk CHSM Chorzów m 125 2732
43 Kąsek Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice m 123 3623
44 Wawoczny Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 123 3228
45 Gawełczyk Bronisław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 123 1112
46 Niemiec Stanisław ASY WISUS Żory s 122 1062
47 Misiak Andrzej WALET Pawłowice s 119 4117
48 Sobik Klaudiusz GÓRNIK Boguszowice m 117 2525
49 Cisek Edward HERKULES Rydułtowy s 115 3673
50 Jureczko Marian JARDEX WDK Szczejkowice m 115 2619
51 Roter Eugeniusz BUK Rudy m 115 2523
52 Czapla Henryk JUBILAT Jastrzębie m 112 4028
53 Duda Edward BUK Rudy m 112 2488
54 Zacha Stefan RKS Rybnik 20 m 111 4024
55 Grela Alfred ASY WISUS Żory m 111 3775
56 Szymaniec Tomasz WALET Pawłowice m 110 2486
57 Skupień Eugeniusz ASY WISUS Żory s 109 3591
58 Mleczko Tadeusz ISKRA Rybnik s 108 4004
59 Ferdyn Mieczysław ISKRA Rybnik m 106 3962
60 Kiełkowski Marek WALET Pawłowice m 104 3914
61 Grzyb Józef ISKRA Rybnik s 101 3902
62 Gembalczyk Stanisław FORTECA Świerklany m 100 3897
63 Paulus Ewald SILESIA Rybnik s 95 3532
64 Załęcki Jerzy GÓRNIK Boguszowice m 87 3178
65 Ogierman Stanisław WALET Pawłowice m 87 2228
66 Grzegorzczyk Marian ASY WISUS Żory m 85 3747
67 Grodoń Joachim ASY WISUS Żory m 85 3716
68 Buchalik Alfons ASY WISUS Żory s 85 3331
69 Pykosz Mariusz DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 83 3276
70 Ciastowicz Wojciech JUBILAT Jastrzębie m 80 3619
71 Lech Stanisław GÓRNIK Boguszowice s 80 3583
72 Skóra Józef DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność s 80 2166
73 Bortel Henryk CHEMIK Siemianowice m 75 2301
74 Ratajczak Michał HERKULES Rydułtowy m 75 2128
75 Górecki Krzysztof ASY WISUS Żory m 72 2269
76 Zbrożek Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 71 2114
77 Szulik Martin PIAST Leszczyny m 69 3161
78 Stec Grzegorz JARDEX WDK Szczejkowice m 68 3308
79 Płoszaj Mirosław ISKRA Rybnik m 65 3209
80 Sopala Roman SILESIA Rybnik m 65 3204
81 Helis Adam WALET Pawłowice s 63 3088
82 Domagała Zbigniew U WALKA Rybnik-Gotartowice s 63 2658
83 Kosteczka Jarosław niezrzeszony   60 2113
84 Bojdoł Iwona PIAST Leszczyny k 59 2876
85 Kuczera Franciszek ASY WISUS Żory s 56 2062
86 Szojer Ryszard DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność s 51 2525
87 Maroński Jan CHSM Chorzów m 50 1967
88 Sylwender Bogumił RKS Rybnik 20 s 49 2393
89 Fizia Józef WALET Pawłowice s 47 2277
90 Tchórz Henryk niezrzeszony   45 2156
91 Młoczek Jan ISKRA Rybnik m 42 1907
92 Świerkot Eugeniusz ASY WISUS Żory s 40 1889
93 Hajduk Janusz BUK Rudy m 40 1770
94 Tetla Marian ASY WISUS Żory m 39 1766
95 Maziarczyk Władysław STRAŻAK Głożyny s 35 1722
96 Strzelecki Włodzimierz PIAST Leszczyny m 34 1670
97 Lubszczyk Piotr RKS Rybnik 20 m 32 1596
98 Gidlecki Władysław niezrzeszony   30 1485
99 Adamczyk Rajmund PIAST Leszczyny m 30 1482
100 Gajda Monika FORTECA Świerklany s-k 26 1263
101 Tokar Kazimierz ISKRA Rybnik s 24 1190

...……………...…………………...…..  

2 GPO Rybnik 2020 Puchar Przewodniczącego Solidarności, 35-lecie klubu 16.02.2020          
                                 
Sędzia : Łogasz Roman       Kierownictwo:     Gawełczyk Bronisław                
                                 
          Paździor Tomasz                      
                                 
Mce Nazwisko, imię Klub / sekcja .Kat   S U M A 1 Seria 2 Seria 3 Seria
razem Z gry w p Z gry w p Z gry w p Z gry w p
1 Kwaśniak Jerzy ASY WISUS Żory m 166 3267 28 2 1158 11 1 1098 6 0 1011 11 1
2 Lubski Krzysztof WALET Pawłowice m 160 3233 28 1 1123 11 0 1295 10 1 815 7 0
3 Balcar Krystian WOKiR Połomia s 151 3025 29 1 1348 14 0 1158 10 1 519 5 0
4 Gajda Bolesław FORTECA Świerklany s 147 2945 26 3 803 7 1 1002 8 1 1140 11 1
5 Bogusławski Stanisław ASY WISUS Żory m 145 2926 29 7 807 9 2 1321 11 2 798 9 3
6 Bartosik Wojciech SILESIA Rybnik s 142 2888 29 3 1062 11 1 886 9 1 940 9 1
7 Malcher Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice s 139 2850 23 0 922 8 0 1108 8 0 820 7 0
8 Kopacz Wiesław ASY WISUS Żory m 136 2762 18 0 646 6 0 791 5 0 1325 7 0
9 Herok Henryk JUBILAT Jastrzębie s 133 2710 32 6 951 13 3 1040 11 2 719 8 1
10 Starosta Bolesław FORTECA Świerklany s 130 2685 24 2 843 7 1 812 7 0 1030 10 1
11 Niemiec Zenon PIAST Leszczyny m 128 2658 24 1 622 5 0 1178 10 0 858 9 1
12 Łękawski Wiesław FORTECA Świerklany s 125 2646 28 5 469 5 2 973 12 2 1204 11 1
13 Gawron Bogdan ASY WISUS Żory s 123 2626 27 3 737 9 2 1164 11 0 725 7 1
14 Śliż Bogusław ASY WISUS Żory s 119 2541 23 3 908 8 1 817 8 1 816 7 1
15 Sobik Klaudiusz GÓRNIK Boguszowice m 117 2525 29 9 772 10 5 784 12 4 969 7 0
16 Roter Eugeniusz BUK Rudy m 115 2523 26 5 1416 11 0 358 7 3 749 8 2
17 Duda Edward BUK Rudy m 112 2488 20 2 1126 7 0 579 6 1 783 7 1
18 Szymaniec Tomasz WALET Pawłowice m 110 2486 25 2 895 9 0 482 6 2 1109 10 0
19 Wawoczny Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 108 2486 24 3 1241 11 0 410 6 3 835 7 0
20 Lorenz Ryszard ASY WISUS Żory s 106 2453 20 0 866 8 0 819 6 0 768 6 0
21 Stroiński Włodzimierz STRAŻAK Głożyny s 102 2375 27 7 605 9 4 540 6 2 1230 12 1
22 Marcol Józef TKKF RELAKS Wodzisław m 100 2370 21 0 844 7 0 1055 10 0 471 4 0
23 Kąsek Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice m 96 2294 21 3 777 7 1 903 8 1 614 6 1
24 Czuga Przemysław PIAST Leszczyny m 94 2275 22 5 266 4 3 991 9 1 1018 9 1
25 Ogierman Karol JARDEX WDK Szczejkowice m 92 2255 23 5 882 11 2 636 6 2 737 6 1
26 Lip Bogusław JARDEX WDK Szczejkowice m 89 2232 22 5 918 8 1 666 8 2 648 6 2
27 Ogierman Stanisław WALET Pawłowice m 87 2228 20 2 777 7 1 539 6 1 912 7 0
28 Szymała Tomasz ASY WISUS Żory m 84 2196 22 4 779 8 1 653 8 2 764 6 1
29 Piersiak Piotr ASY WISUS Żory m 82 2192 18 4 771 6 1 546 4 2 875 8 1
30 Skóra Józef DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność s 80 2166 19 5 454 5 2 1190 10 2 522 4 1
31 Grela Alfred ASY WISUS Żory m 78 2153 25 5 686 8 1 966 8 0 501 9 4
32 Ratajczak Michał HERKULES Rydułtowy m 75 2128 21 3 797 7 0 673 8 2 658 6 1
33 Czuga Benedykt PIAST Leszczyny m 73 2114 22 5 852 8 1 348 6 3 914 8 1
34 Zbrożek Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 71 2114 22 6 385 5 3 933 11 2 796 6 1
35 Kałuża Stanisław SILESIA Rybnik s 69 2107 20 4 782 7 2 696 7 1 629 6 1
36 Ferdyn Mieczysław ISKRA Rybnik m 67 2091 27 8 557 7 3 779 9 1 755 11 4
37 Adamek Bolesław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 66 2087 20 5 467 5 2 442 6 2 1178 9 1
38 Paulus Ewald SILESIA Rybnik s 65 2066 24 5 735 7 1 1238 12 1 93 5 3
39 Załęcki Jerzy GÓRNIK Boguszowice m 64 2064 29 8 107 7 4 780 10 2 1177 12 2
40 Czapla Henryk JUBILAT Jastrzębie m 63 2061 26 3 914 11 1 432 6 1 715 9 1
41 Pawlus Stanisław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 61 2034 19 3 343 4 2 406 4 1 1285 11 0
42 Oślizlok Roman FORTECA Świerklany s 60 2015 19 4 625 6 2 530 4 0 860 9 2
43 Misiak Andrzej WALET Pawłowice s 58 1984 22 6 574 8 3 847 8 1 563 6 2
44 Buchalik Alfons ASY WISUS Żory s 57 1973 23 7 686 6 0 1071 11 3 216 6 4
45 Król Piotr RKS Rybnik 20 m 56 1973 20 2 402 5 1 741 7 1 830 8 0
46 Mleczko Tadeusz ISKRA Rybnik s 55 1973 20 4 506 6 1 755 6 1 712 8 2
47 Koperwas Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice s 54 1955 21 5 927 7 1 276 5 2 752 9 2
48 Gorol Marek ASY WISUS Żory m 52 1948 18 4 494 7 2 733 7 1 721 4 1
49 Pawlas Mariusz ASY WISUS Żory m 51 1905 24 6 682 10 3 975 8 0 248 6 3
50 Młynek Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice s 50 1905 19 6 897 8 1 339 6 4 669 5 1
51 Grodoń Joachim ASY WISUS Żory m 48 1892 21 6 1332 14 2 297 3 2 263 4 2
52 Domagała Zbigniew U WALKA Rybnik-Gotartowice s 47 1890 16 3 742 7 1 292 2 0 856 7 2
53 Zacha Stefan RKS Rybnik 20 m 45 1840 13 0 746 5 0 602 5 0 492 3 0
54 Ciastowicz Wojciech JUBILAT Jastrzębie m 44 1828 18 4 704 6 0 592 7 2 532 5 2
55 Gembalczyk Stanisław FORTECA Świerklany m 43 1825 19 4 565 6 1 579 6 1 681 7 2
56 Grzegorzczyk Marian ASY WISUS Żory m 42 1813 18 4 370 4 1 848 7 0 595 7 3
57 Hajduk Janusz BUK Rudy m 40 1770 13 2 819 6 0 524 4 1 427 3 1
58 Tetla Marian ASY WISUS Żory m 39 1766 24 8 834 8 1 415 6 2 517 10 5
59 Grzyb Józef ISKRA Rybnik s 37 1738 15 3 334 2 0 639 5 0 765 8 3
60 Stec Grzegorz JARDEX WDK Szczejkowice m 36 1720 20 6 986 9 1 422 4 1 312 7 4
61 Sopala Roman SILESIA Rybnik m 34 1678 14 3 994 7 0 8 2 3 676 5 0
62 Kiełkowski Marek WALET Pawłowice m 34 1672 22 9 204 6 3 438 6 4 1030 10 2
63 Lech Stanisław GÓRNIK Boguszowice s 33 1628 17 3 517 7 2 603 6 1 508 4 0
64 Lubszczyk Piotr RKS Rybnik 20 m 32 1596 21 8 444 5 1 142 6 5 1010 10 2
65 Polok Franciszek FORTECA Świerklany s 32 1581 22 7 280 6 4 682 9 2 619 7 1
66 Paździor Henryk ASY WISUS Żory m 31 1506 26 14 632 8 3 916 11 4 -42 7 7
67 Glac Józef JUBILAT Jastrzębie m 30 1493 20 9 461 7 4 395 6 3 637 7 2
68 Adamczyk Rajmund PIAST Leszczyny m 30 1482 16 3 180 3 1 553 5 2 749 8 0
69 Helis Adam WALET Pawłowice s 30 1458 13 4 472 5 2 719 5 0 267 3 2
70 Bojdoł Iwona PIAST Leszczyny k 30 1455 18 5 416 5 1 270 3 3 769 10 1
71 Fizia Józef WALET Pawłowice s 29 1413 21 9 1194 9 0 -292 5 7 511 7 2
72 Walaszek Mirosław WALET Pawłowice m 29 1413 14 5 699 6 0 202 3 2 512 5 3
73 Szojer Ryszard DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność s 28 1393 13 5 179 2 1 680 6 2 534 5 2
74 Płoszaj Mirosław ISKRA Rybnik m 28 1371 19 8 629 6 1 828 10 3 -86 3 4
75 Staniek Eugeniusz ASY WISUS Żory m 27 1324 19 7 478 8 3 379 7 3 467 4 1
76 Kral Adam DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 26 1263 17 8 676 7 1 382 5 3 205 5 4
77 Szulik Martin PIAST Leszczyny m 25 1225 22 7 344 6 3 367 6 2 514 10 2
78 Cisek Edward HERKULES Rydułtowy s 25 1207 21 9 296 6 2 663 10 4 248 5 3
79 Pykosz Mariusz DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 25 1203 21 11 571 6 3 860 9 1 -228 6 7
80 Tokar Kazimierz ISKRA Rybnik s 24 1190 14 6 447 4 1 352 4 3 391 6 2
81 Sylwender Bogumił RKS Rybnik 20 s 24 1184 13 5 -32 3 4 438 4 0 778 6 1
82 Skupień Eugeniusz ASY WISUS Żory s 24 1172 21 8 -46 6 5 789 9 1 429 6 2
83 Niemiec Stanisław ASY WISUS Żory s 22 1062 14 4 714 6 1 -54 4 3 402 4 0
84 Tchórz Henryk niezrzeszony   15 705 12 8 -13 4 4 664 7 2 54 1 2

……………………………………………………………….

1 GPO Rybnik 2020 Puchar Prezydenta Miasta Żory 12.01.2020          
                                     
Sędzia : Niemiec Stanisław           Kierownictwo:     Paździor Henryk                
                                     
        Sekretariat:     Paździor Tomasz                      
                                     
Mce Nazwisko, imię Klub / sekcja .Kat Punkty GP S U M A 1 Seria 2 Seria 3 Seria
mce z gry razem Z gry w p Z gry w p Z gry w p Z gry w p
1 Bartosik Wojciech SILESIA Rybnik s 100 65 165 3207 30 2 1271 10 0 1221 11 1 715 9 1
2 Starosta Bolesław FORTECA Świerklany s 95 60 155 2998 29 3 584 10 3 1538 13 0 876 6 0
3 Szymała Tomasz ASY WISUS Żory m 90 60 150 2998 29 3 243 5 3 1249 12 0 1506 12 0
4 Stroiński Włodzimierz STRAŻAK Głożyny s 88 59 147 2946 28 4 1051 11 1 1282 10 1 613 7 2
5 Grzyb Piotr CHSM Chorzów s 86 59 145 2936 21 1 424 4 1 889 6 0 1623 11 0
6 Grzyb Sebastian AMICUS KWK STASZIC Katowice m 84 59 143 2902 29 3 712 8 2 1207 13 1 983 8 0
7 Walaszek Mirosław WALET Pawłowice m 82 58 140 2859 33 8 766 12 4 1649 14 1 444 7 3
8 Lubski Krzysztof WALET Pawłowice m 80 57 137 2838 27 2 914 9 2 984 10 0 940 8 0
9 Bogusławski Stanisław ASY WISUS Żory m 78 57 135 2803 30 4 1123 13 2 603 6 2 1077 11 0
10 Boryś Dariusz ASY WISUS Żory m 76 56 132 2788 27 5 987 10 2 984 8 1 817 9 2
11 Czuga Przemysław PIAST Leszczyny m 74 56 130 2772 23 1 817 8 1 1197 11 0 758 4 0
12 Glac Józef JUBILAT Jastrzębie m 72 55 127 2750 24 2 822 7 1 892 7 0 1036 10 1
13 Piela Henryk CHSM Chorzów m 70 55 125 2732 29 3 1229 13 1 689 8 1 814 8 1
14 Pawlas Mariusz ASY WISUS Żory m 68 55 123 2720 22 0 844 6 0 1028 7 0 848 9 0
15 Pawlus Stanisław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 66 54 120 2673 27 4 900 12 3 757 7 0 1016 8 1
16 Gorol Marek ASY WISUS Żory m 64 54 118 2658 24 1 899 6 0 627 7 1 1132 11 0
17 Jureczko Marian JARDEX WDK Szczejkowice m 62 53 115 2619 28 3 887 10 2 958 10 1 774 8 0
18 Gawron Bogdan ASY WISUS Żory s 60 53 113 2606 28 6 1363 13 1 595 6 1 648 9 4
19 Staniek Eugeniusz ASY WISUS Żory m 58 52 110 2589 24 2 874 7 0 939 8 2 776 9 0
20 Kral Adam DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 56 52 108 2588 26 3 833 8 0 925 10 1 830 8 2
21 Kwaśniak Jerzy ASY WISUS Żory m 54 52 106 2585 28 5 446 4 2 933 12 3 1206 12 0
22 Lip Bogusław JARDEX WDK Szczejkowice m 52 51 103 2549 25 3 1166 10 0 448 6 2 935 9 1
23 Oślizlok Roman FORTECA Świerklany s 50 51 101 2529 25 3 1014 10 0 710 7 2 805 8 1
24 Czuga Benedykt PIAST Leszczyny m 48 50 98 2500 22 6 823 7 1 960 7 3 717 8 2
25 Polok Franciszek FORTECA Świerklany s 46 50 96 2499 25 2 1171 11 1 461 6 1 867 8 0
26 Koperwas Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice s 44 50 94 2484 24 1 824 7 0 995 8 0 665 9 1
27 Ogierman Karol niezrzeszony   42 50 92 2470 21 2 686 6 1 652 6 1 1132 9 0
28 Cisek Edward HERKULES Rydułtowy s 40 50 90 2466 26 5 1030 9 1 904 9 1 532 8 3
29 Kałuża Stanisław SILESIA Rybnik s 38 49 87 2432 24 2 1130 10 0 669 7 1 633 7 1
30 Skupień Eugeniusz ASY WISUS Żory s 36 49 85 2419 25 3 1064 9 0 343 5 1 1012 11 2
31 Młynek Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice s 34 48 82 2374 21 1 781 6 0 542 6 1 1051 9 0
32 Król Piotr RKS Rybnik 20 m 32 47 79 2347 18 2 1127 7 0 638 5 0 582 6 2
33 Niemiec Zenon PIAST Leszczyny m 30 47 77 2330 20 1 930 10 1 771 5 0 629 5 0
34 Bortel Henryk CHEMIK Siemianowice m 28 47 75 2301 25 3 321 8 3 1076 8 0 904 9 0
35 Górecki Krzysztof ASY WISUS Żory m 26 46 72 2269 23 5 684 9 2 1301 10 0 284 4 3
36 Kiełkowski Marek WALET Pawłowice m 25 45 70 2242 27 6 826 10 2 620 8 2 796 9 2
37 Adamek Bolesław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 24 45 69 2238 15 1 778 5 0 676 5 0 784 5 1
38 Łękawski Wiesław FORTECA Świerklany s 23 45 68 2231 25 4 597 9 3 975 9 0 659 7 1
39 Zacha Stefan RKS Rybnik 20 m 22 44 66 2184 22 4 1151 10 0 381 6 3 652 6 1
40 Balcar Krystian WOKiR Połomia s 21 44 65 2175 22 3 885 9 0 639 5 0 651 8 3
41 Grzyb Józef ISKRA Rybnik s 20 44 64 2164 20 3 637 7 2 675 7 1 852 6 0
42 Lorenz Ryszard ASY WISUS Żory s 19 44 63 2151 22 3 919 8 0 492 6 2 740 8 1
43 Misiak Andrzej WALET Pawłowice s 18 43 61 2133 25 8 870 7 0 260 7 6 1003 11 2
44 Kosteczka Jarosław niezrzeszony   17 43 60 2113 28 8 207 6 4 644 9 3 1262 13 1
45 Pykosz Mariusz DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 16 42 58 2073 21 3 709 5 0 974 10 1 390 6 2
46 Gembalczyk Stanisław FORTECA Świerklany m 15 42 57 2072 18 0 427 3 0 403 4 0 1242 11 0
47 Kuczera Franciszek ASY WISUS Żory s 14 42 56 2062 19 4 854 7 1 680 5 1 528 7 2
48 Kopacz Wiesław ASY WISUS Żory m 13 41 54 2031 22 3 805 7 0 526 7 2 700 8 1
49 Mleczko Tadeusz ISKRA Rybnik s 12 41 53 2031 20 3 476 5 1 953 11 2 602 4 0
50 Śliż Bogusław ASY WISUS Żory s 11 40 51 1986 18 7 770 4 3 626 7 2 590 7 2
51 Maroński Jan CHSM Chorzów m 10 40 50 1967 24 6 876 9 0 362 7 4 729 8 2
52 Czapla Henryk JUBILAT Jastrzębie m 9 40 49 1967 20 4 426 6 2 1028 8 0 513 6 2
53 Piersiak Piotr ASY WISUS Żory m 8 40 48 1965 20 5 903 5 0 246 6 3 816 9 2
54 Lech Stanisław GÓRNIK Boguszowice s 7 40 47 1955 16 1 742 6 0 321 4 1 892 6 0
55 Marcol Józef TKKF RELAKS Wodzisław m 6 39 45 1946 16 2 542 7 2 538 4 0 866 5 0
56 Szulik Martin PIAST Leszczyny m 5 39 44 1936 19 2 369 4 2 968 9 0 599 6 0
57 Grzegorzczyk Marian ASY WISUS Żory m 4 39 43 1934 19 4 340 5 2 686 7 2 908 7 0
58 Młoczek Jan ISKRA Rybnik m 3 39 42 1907 21 3 511 6 1 956 8 0 440 7 2
59 Świerkot Eugeniusz ASY WISUS Żory s 2 38 40 1889 21 7 220 7 4 860 7 2 809 7 1
60 Ferdyn Mieczysław ISKRA Rybnik m 1 38 39 1871 15 2 599 6 1 912 6 0 360 3 1
61 Płoszaj Mirosław ISKRA Rybnik m 0 37 37 1838 20 4 629 4 0 398 5 2 811 11 2
62 Grodoń Joachim ASY WISUS Żory m 0 37 37 1824 20 3 460 4 1 895 8 0 469 8 2
63 Ciastowicz Wojciech JUBILAT Jastrzębie m 0 36 36 1791 22 5 425 6 2 972 10 1 394 6 2
64 Maziarczyk Władysław STRAŻAK Głożyny s 0 35 35 1722 24 9 -129 4 5 856 10 3 995 10 1
65 Gajda Bolesław FORTECA Świerklany s 0 34 34 1698 17 1 814 7 0 511 7 1 373 3 0
66 Strzelecki Włodzimierz PIAST Leszczyny m 0 34 34 1670 16 3 348 4 2 1024 9 0 298 3 1
67 Herok Henryk JUBILAT Jastrzębie s 0 34 34 1667 19 8 465 5 3 1033 8 0 169 6 5
68 Helis Adam WALET Pawłowice s 0 33 33 1630 17 3 413 6 2 520 5 0 697 6 1
69 Grela Alfred ASY WISUS Żory m 0 33 33 1622 20 9 1006 8 1 -24 5 6 640 7 2
70 Stec Grzegorz JARDEX WDK Szczejkowice m 0 32 32 1588 18 6 625 5 0 581 7 3 382 6 3
71 Sopala Roman SILESIA Rybnik m 0 31 31 1526 13 2 275 3 1 349 4 1 902 6 0
72 Gidlecki Władysław niezrzeszony   0 30 30 1485 24 9 679 9 3 644 8 2 162 7 4
73 Paulus Ewald SILESIA Rybnik s 0 30 30 1466 20 9 542 7 3 -14 5 5 938 8 1
74 Tchórz Henryk niezrzeszony   0 30 30 1451 21 6 312 6 3 208 4 2 931 11 1
75 Bojdoł Iwona PIAST Leszczyny k 0 29 29 1421 16 5 582 4 1 305 6 2 534 6 2
76 Buchalik Alfons ASY WISUS Żory s 0 28 28 1358 22 7 -364 4 5 1001 9 0 721 9 2
77 Kąsek Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice m 0 27 27 1329 19 7 624 5 0 514 8 3 191 6 4
78 Gajda Monika FORTECA Świerklany s-k 0 26 26 1263 23 8 419 7 2 -52 6 5 896 10 1
79 Sylwender Bogumił RKS Rybnik 20 s 0 25 25 1209 16 5 549 6 2 178 3 1 482 7 2
80 Szojer Ryszard DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność s 0 23 23 1132 13 4 716 7 1 203 2 1 213 4 2
81 Załęcki Jerzy GÓRNIK Boguszowice m 0 23 23 1114 14 5 366 5 2 464 7 3 284 2 0
82 Gawełczyk Bronisław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 0 23 23 1112 20 12 177 6 6 421 4 2 514 10 4
83 Fizia Józef WALET Pawłowice s 0 18 18 864 19 11 335 8 4 349 5 3 180 6 4
84 Domagała Zbigniew U WALKA Rybnik-Gotartowice s 0 16 16 768 9 4 162 2 2 212 3 2 394 4 0
85 Wawoczny Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 0 15 15 742 12 7 346 4 1 228 5 4 168 3 2

 

 …….……………………………………………………………………………………………………...

REGULAMIN GRAND PRIX Okręgu Rybnik PZSkat 2020 

Zarząd Okręgu Rybnik PZ Skat na swym posiedzeniu w dniu 10.12.2019 podjął uchwałę dotyczącą klasyfikacji, podziału nagród i rozgrywek GPO Rybnik według następujących zasad:

1. Turnieje GPO celem popularyzacji gry SKAT są otwarte dla wszystkich.

2. W sezonie 2020 przeprowadzonych zostanie 7 turniejów zaliczanych do klasyfikacji GPO. 

3. Gospodarza turnieju GPO przyznaje Zarząd Okręgu po rozpatrzeniu ofert. 

4. Gospodarz funduje puchar za 1 miejsce w klasyfikacji ogólnej turnieju, oraz Puchary (nagrody) dodatkowe według uznania. 

5. Sponsoring dla nagród rzeczowych musi wynosić minimum 600 złotych łącznie z pucharem.

6. Składka Startowa w każdym turnieju to: mężczyźni – 20, kobiety i juniorzy bez opłat. 

7. Zwycięzcy klasyfikacji GPO 2019 (Mieczysław FERDYN, Tomasz SZYMAŁA i Jerzy KWAŚNIAK) w roku 2020 biorą udział w turniejach GPO na koszt Okręgu Rybnik.

8. W każdym turnieju 90% składki startowej (18 zł) przeznaczone jest na Fundusz Nagród, 10% (2 zł) na rzecz okręgu. Z Funduszu Nagród 14 zł na nagrody w danym turnieju, 4 zł na nagrody końcowe GPO. Pula nagród w danym turnieju, to ilość uczestników x 14 zł (bez kobiet i juniorów). Nagrody w każdym turnieju dzielimy wg klucza: powinna obowiązywać zasada, jedna nagroda na 7 startujących w każdym turnieju, dla zwycięzcy minimum 160 max 210 zł., oraz ostatnia nagroda minimum 40zł. 

Nagrody końcowe: 

        zawodnik który zajął miejsce 1 - 20% z puli nagród, 

                                                     2 - 20% sumy pozostałej,

                                                     3 - 20% sumy pozostałej,

                                                     4 - i reszta (również 20%) do wyczerpania puli nagród (najmniejsza 40 zł) 

9. Fundusz Dopłat stolikowych (WPADKI) przeznacza się dla gospodarza na koszty organizacyjne (materiały do przeprowadzenia turnieju, sekretariat, sędzia).

10. W każdym turnieju GPO rozgrywane będą 3 serie po 36 rozdań.1 seria wg losowania, a 2 i 3 seria wg wyników. Za wyjątkiem turnieju w Świerklanach gdzie będziemy grać 1 i 2 serię wg losowania, a tylko 3 serię wg wyników. Plan turnieju dla około 120 uczestników: Czas rozgrywania jednej serii 90 minut. do godz. 8:40 - zapisy, 8:45 – losowanie, 8:50 – wydawanie kart startowych, 9:00 -otwarcie i rozpoczęcie I Serii, 10:45 -rozpoczęcie II Serii, 12:45 – rozpoczęcie III Serii, 14:30 – ogłoszenie wyników i wydawanie nagród. 

11. Zapisy gier w turniejach GPO prowadzone będą w dwóch listach stolikowych.

12. Punkty za nagrany wynik plus punkty za uzyskane miejsce dają sumę punktów, która po każdym turnieju będzie zawodnikowi dopisywana do klasyfikacji sezonu. 

Punkty za nagrany wynik

od

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

1

50

1

501

550

11

1001

1050

21

1501

1550

31

2001

2050

41

2501

2550

51

3001

3050

61

51

100

2

551

600

12

1051

1100

22

1551

1600

32

2501

2100

42

2551

2600

52

3051

3100

62

101

150

3

601

650

13

1101

1150

23

1601

1650

33

2101

2150

43

2601

2650

53

3101

3150

63

151

200

4

651

700

14

1151

1200

24

1651

1700

34

2151

2200

44

2651

2700

54

3151

3200

64

201

250

5

701

750

15

1201

1250

25

1701

1750

35

2201

2250

45

2701

2750

55

3201

3250

65

251

300

6

751

800

16

1251

1300

26

1751

1800

36

2251

2300

46

2751

2800

56

3251

3300

66

301

350

7

801

850

17

1301

1350

27

1801

1850

37

2301

2350

47

2801

2850

57

3301

3350

67

351

400

8

851

900

18

1351

1400

28

1851

1900

38

2351

2400

48

2851

2900

58

3351

3400

68

401

450

9

901

950

19

1401

1450

29

1901

1950

39

2401

2450

49

2901

2950

59

3401

3450

69

451

500

10

951

1000

20

1451

1500

30

1951

2000

40

2451

2500

50

2951

3000

60

3451

3500

70

Punkty za miejsce

miejsce

punkty GPO

miejsce

punkty GPO

miejsce

punkty GPO

miejsce

punkty GPO

miejsce

punkty GPO

miejsce

punkty GPO

1

100

11

74

21

54

31

34

41

20

51

10

2

95

12

72

22

52

32

32

42

19

52

9

3

90

13

70

23

50

33

30

43

18

53

8

4

88

14

68

24

48

34

28

44

17

54

7

5

86

15

66

25

46

35

26

45

16

55

6

6

84

16

64

26

44

36

25

46

15

56

5

7

82

17

62

27

42

37

24

47

14

57

4

8

80

18

60

28

40

38

23

48

13

58

3

9

78

19

58

29

38

39

22

49

12

59

2

10

76

20

56

30

36

40

21

50

11

60

1

 13. Sędzią wszystkich turniejów będzie Roman Łogasz i ma zagwarantowany udział w IMO 2021.

14. Organizator oraz Sędzia obsługujący turniej utrzymuje 100 punktów GP, ale tylko 1 raz w sezonie.

15. Okresem obliczeniowym jest rok (sezon) 2020. Do końcowej klasyfikacji GPO zaliczane będą wszystkie turnieje sezonu. Wyniki końcowe zostaną ogłoszone po ostatnim turnieju sezonu.

16. Pierwszych 3 zawodników klasyfikacji GPO 2020 otrzyma bezpłatne uczestnictwo w turniejach cyklu GPO 2021.

 17. Pierwszych 3 zawodników sezonu GPO 2020 zostanie uhonorowane pucharami.

 18. Czołówka uczestników klasyfikacji GPO 2020 otrzymuje prawo startu w zawodach finałowych IMO w roku 2021 (46), zgodnie z regulaminem IMO zatwierdzonym przez Zarząd Okręgu.

 19. W IMO w 2021 roku będzie grać 48 zawodników. tzn. najlepszych 46 z klasyfikacji generalnej GPO 2020, oraz Indywidualny Mistrz Okręgu z 2020 roku i sędzia turniejów GPO w 2020 r. - Roman Łogasz). Mistrzostwa będą rozgrywane 2 dni. W 1 dniu 3 serie po 36 rozdań, a w 2 dniu najlepsza 16-tka 5 serii po 36 rozdań systemem mistrzowskim (każdy z każdym, na duże punkty).

 20. O tytuł Indywidualnego Mistrza Okręgu ubiegać się mogą wyłącznie aktualni członkowie O/Rybnik.

 21. Kobiety i juniorzy uczestniczący w cyklu turniejów GPO 2020 zajmujący najwyższe miejsca w klasyfikacji GPO sezonu 2020 otrzymują automatycznie tytuł Mistrza Okręgu w swych kategoriach o ile startuje co najmniej dwie osoby w poszczególnej kategorii i każdy z zawodników bierze udział co najmniej w połowie turniejów.

22. Terminarz i gospodarze turniejów GPO 2020 (Data, Turniej, Gospodarz, Adres)

Lp

data

GPO

organizator

adres

1

12.01.2020

Puchar Prezydenta Miasta Żory

Asy-Wisus Żory

Żory, Klub Wisus

2

16.02.2020

Puchar Przewodniczącego Solidarności, 35-lecie klubu

Rybnik Chwałowice

NSZZ Solidarność

Chwałowice, restauracja

Birreria

3

08.03.2020

Puchar Sołtysa Szczejkowic

Jardex Szczejkowice

Szczejkowice, WDK

4

21.06.2020

Im. Łucjana Cebuli

Wisus-Asy Żory

Żory, Klub Wisus

5

18.10.2020

Puchar posła Krząkały

Silesia Rybnik

Rest. Rogowa Stanowice

6

11.11.2020

Puchar Wójta gminy Świerklany

Forteca Świerklany

Świerklany, sala straży poż.

7

15.12.2020

Barbórkowy

Jardex Szczejkowice

Szczejkowice, WDK

Zatwierdzono: Uchwałą Zarządu Okręgu Rybnik PZ Skat nr 35/VIII/2019.

 

 

 

 

 

 

 

Monday the 17th. Strona przygotowana przez firmę SMARTIS.