DPO Rybnik Lista Wyników Drużyn     z dnia 9.02.2020
Msce Drużyna Suma W P po 1 po 2 po 3 1 ser. 1 w. 1 p. 2 Ser 2 w. 2 p. 3 Ser 3 w. 3 p.      
1 ASY WISUS Żory 10141 111 19 9 4 1 2858 36 7 3332 34 5 3951 41 7      
2 LKS FORTECA Świerklany 10124 95 11 2 1 2 3891 36 3 3373 30 5 2860 29 3      
3 LKS FORTECA Świerklany II 9273 87 13 18 12 3 2201 26 7 3410 26 1 3662 35 5      
4 DK Rybnik-Chwałowice NSZZ 9218 88 11 5 8 4 3233 33 3 2681 27 4 3304 28 4      
5 SILESIA Rybnik 9025 92 14 12 7 5 2632 31 5 3311 33 4 3082 28 5      
6 ISKRA Rybnik 8777 90 13 13 2 6 2622 25 5 3956 38 3 2199 27 5      
7 WALET Pawłowice 8758 91 16 1 3 7 4012 39 3 2189 29 11 2557 23 2      
8 ASY WISUS Żory II 8669 90 21 19 15 8 2082 24 6 2952 34 9 3635 32 6      
9 ASY WISUS Żory III 8552 82 8 11 5 9 2717 27 1 3320 29 4 2515 26 3      
10 ISKRA Rybnik II 8434 84 16 3 11 10 3564 35 3 2152 23 7 2718 26 6      
11 U WALKA Rybnik-Gotartowice 8011 80 13 6 13 11 3133 29 4 2180 24 5 2698 27 4      
12 ASY WISUS Żory IV 8001 92 24 7 16 12 3089 33 5 1900 30 13 3012 29 6      
13 JARDEX WDK Szczejkowice II 7996 74 16 15 14 13 2579 24 3 2612 24 7 2805 26 6      
14 PIAST Leszczyny II 7983 82 17 4 6 14 3295 28 2 2653 26 8 2035 28 7      
15 JUBILAT Jastrzębie 7814 93 24 14 9 15 2588 30 5 3279 33 8 1947 30 11      
16 PIAST Leszczyny 7783 90 23 10 10 16 2759 29 6 3103 33 7 1921 28 10      
17 ASY WISUS Żory V 7739 82 19 16 17 17 2573 28 5 2333 20 5 2833 34 9      
18 JARDEX WDK Szczejkowice 7443 81 18 20 19 18 1922 24 6 2731 28 6 2790 29 6      
19 DK Rybnik-Chwałowice NSZZ II 6805 71 13 8 18 19 2871 26 1 1832 23 7 2102 22 5      
20 WALET Pawłowice II 6259 83 27 17 20 20 2264 29 8 1400 25 11 2595 29 8      
21 KS GÓRNIK Boguszowice 0 0 0       0 0 0 0 0 0 0 0 0      
22 BUK Rudy 0 0 0       0 0 0 0 0 0 0 0 0      

 

………………………………………...

      Lista Wyników Drużyn               z dnia     09.02.2020    
DRUŻYNOWY PUCHAR O.RYBNIK 2020           rozegrano w       Stanowicach            
Gosp Zarząd Okręgu RYBNIK         Kierownik       Kałuża Stanisław            
Sędzia Niemiec S., Paździor H., Kąsek A., Łogasz R., Młoczek J.         Protokolant:     Paździor Tomasz              
                                 
  Drużyna / Nazwisko, imię Suma W P 1 ser. 1 w. 1 p. 2 Seria 2 w. 2 p. 3 Seria 3 w. 3 p.      
1 ASY WISUS Żory 10141 111 19 2858 36 7 3332 34 5 3951 41 7      
  Niemiec Stanisław 3430 30 2 1171 10 1 834 8 1 1425 12 0      
  Buchalik Alfons 2449 27 4 711 8 0 911 11 2 827 8 2      
  Kopacz Wiesław 2146 28 8 598 10 3 881 8 1 667 10 4      
  Łogasz Roman 2116 26 5 378 8 3 706 7 1 1032 11 1      
2 LKS FORTECA Świerklany 10124 95 11 3891 36 3 3373 30 5 2860 29 3      
  Gajda Piotr 2944 27 3 1172 10 1 768 8 2 1004 9 0      
  Polok Franciszek 2545 27 5 1112 10 1 833 9 2 600 8 2      
  Gajda Bolesław 2458 22 2 912 8 0 868 7 1 678 7 1      
  Gembalczyk Stanisław 2177 19 1 695 8 1 904 6 0 578 5 0      
3 LKS FORTECA Świerklany II 9273 87 13 2201 26 7 3410 26 1 3662 35 5      
  Gajda Monika 2564 20 1 845 7 1 742 4 0 977 9 0      
  Starosta Bolesław 2312 24 5 753 9 2 813 6 0 746 9 3      
  Łękawski Wiesław 2214 24 4 257 4 2 805 9 1 1152 11 1      
  Oślizlok Roman 2183 19 3 346 6 2 1050 7 0 787 6 1      
4 DK Rybnik-Chwałowice NSZZ 9218 88 11 3233 33 3 2681 27 4 3304 28 4      
  Kral Adam 2891 25 3 1279 11 0 758 6 1 854 8 2      
  Wawoczny Mirosław 2643 23 2 834 8 0 1091 8 0 718 7 2      
  Danel Szymon 2409 25 2 855 9 0 652 10 2 902 6 0      
  Pykosz Mariusz 1275 15 4 265 5 3 180 3 1 830 7 0      
5 SILESIA Rybnik 9025 92 14 2632 31 5 3311 33 4 3082 28 5      
  Śmieja Roman 2643 28 4 644 8 1 1281 12 1 718 8 2      
  Bartosik Wojciech 2601 26 4 994 10 1 442 7 3 1165 9 0      
  Paulus Ewald 2107 23 5 644 8 2 700 6 0 763 9 3      
  Dziwoki Stanisław 1674 15 1 350 5 1 888 8 0 436 2 0      
6 ISKRA Rybnik 8777 90 13 2622 25 5 3956 38 3 2199 27 5      
  Płoszaj Mirosław 3008 27 3 964 7 1 1494 14 1 550 6 1      
  Młoczek Jan 2041 21 3 290 4 1 1293 11 0 458 6 2      
  Jaworek Henryk 1961 19 0 833 8 0 606 5 0 522 6 0      
  Ferdyn Mieczysław 1767 23 7 535 6 3 563 8 2 669 9 2      
7 WALET Pawłowice 8758 91 16 4012 39 3 2189 29 11 2557 23 2      
  Jasiński Stanisław 2651 23 2 1055 9 0 928 8 1 668 6 1      
  Szymaniec Tomasz 2263 21 3 888 8 1 663 7 1 712 6 1      
  Lubski Krzysztof 1954 19 3 793 10 2 767 6 1 394 3 0      
  Misiak Andrzej 1890 28 8 1276 12 0 -169 8 8 783 8 0      
8 ASY WISUS Żory II 8669 90 21 2082 24 6 2952 34 9 3635 32 6      
  Szymała Tomasz 2434 20 4 319 4 2 986 8 1 1129 8 1      
  Śliż Bogusław 2167 20 4 852 7 0 703 7 2 612 6 2      
  Kwaśniak Jerzy 2131 27 7 370 6 3 998 13 2 763 8 2      
  Gawron Bogdan 1937 23 6 541 7 1 265 6 4 1131 10 1      
9 ASY WISUS Żory III 8552 82 8 2717 27 1 3320 29 4 2515 26 3      
  Skupień Eugeniusz 2584 22 1 964 8 0 858 8 1 762 6 0      
  Staniek Eugeniusz 2137 20 2 523 6 1 830 7 1 784 7 0      
  Paździor Henryk 2016 23 4 782 9 0 900 8 1 334 6 3      
  Piersiak Piotr 1815 17 1 448 4 0 732 6 1 635 7 0      
10 ISKRA Rybnik II 8434 84 16 3564 35 3 2152 23 7 2718 26 6      
  Grzyb Józef 2425 24 3 808 7 0 915 10 2 702 7 1      
  Milanowski Jerzy 2319 28 6 969 12 2 394 5 2 956 11 2      
  Lebek Henryk 1926 18 4 1012 10 1 480 4 1 434 4 2      
  Mleczko Tadeusz 1764 14 3 775 6 0 363 4 2 626 4 1      
11 U WALKA Rybnik-Gotartowice 8011 80 13 3133 29 4 2180 24 5 2698 27 4      
  Winkler Wacław 2205 25 6 669 7 2 677 8 2 859 10 2      
  Domagała Zbigniew 2202 18 2 988 7 0 618 7 2 596 4 0      
  Sieroń Alfred 1847 17 1 787 7 0 363 4 1 697 6 0      
  Benisz Adam 1757 20 4 689 8 2 522 5 0 546 7 2      
R Stajer Walenty 0 0 0                        
12 ASY WISUS Żory IV 8001 92 24 3089 33 5 1900 30 13 3012 29 6      
  Grodoń Joachim 2346 25 2 852 9 0 954 10 0 540 6 2      
  Grzegorzczyk Marian 2038 18 6 297 6 3 452 5 3 1289 7 0      
  Grela Alfred 1822 27 8 844 8 1 488 10 4 490 9 3      
  Górecki Krzysztof 1795 22 8 1096 10 1 6 5 6 693 7 1      
13 JARDEX WDK Szczejkowice II 7996 74 16 2579 24 3 2612 24 7 2805 26 6      
  Górka Piotr 2681 24 2 771 6 0 879 8 2 1031 10 0      
  Koperwas Andrzej 2643 21 1 766 7 0 659 6 1 1218 8 0      
  Zawisło Kazimierz 1690 12 2 278 3 1 1113 7 0 299 2 1      
  Kąsek Andrzej 982 17 11 764 8 2 -39 3 4 257 6 5      
14 PIAST Leszczyny II 7983 82 17 3295 28 2 2653 26 8 2035 28 7      
  Niemiec Zenon 2597 24 2 987 8 0 1020 6 0 590 10 2      
  Strupowski Grzegorz 2052 18 2 826 7 0 702 5 1 524 6 1      
  Szulik Martin 1879 19 3 763 6 0 504 6 1 612 7 2      
  Ziaja Grzegorz 1455 21 10 719 7 2 427 9 6 309 5 2      
R Breitkopf Norbert 0 0 0                        
15 JUBILAT Jastrzębie 7814 93 24 2588 30 5 3279 33 8 1947 30 11      
  Czapla Henryk 2055 23 5 952 9 0 534 7 2 569 7 3      
  Glac Józef 1966 25 7 1052 9 0 730 8 2 184 8 5      
  Ciastowicz Wojciech 1954 23 6 322 8 4 950 8 2 682 7 0      
  Kiełbasa Wiesław 1839 22 6 262 4 1 1065 10 2 512 8 3      
16 PIAST Leszczyny 7783 90 23 2759 29 6 3103 33 7 1921 28 10      
  Czuga Przemysław 2101 24 6 498 6 2 781 9 2 822 9 2      
  Adamczyk Rajmund 1953 21 6 695 7 2 726 8 2 532 6 2      
  Bojdoł Iwona 1913 23 7 1033 10 2 835 9 2 45 4 3      
  Czuga Benedykt 1816 22 4 533 6 0 761 7 1 522 9 3      
17 ASY WISUS Żory V 7739 82 19 2573 28 5 2333 20 5 2833 34 9      
  Hałacz Janusz 2269 28 8 954 10 1 407 6 3 908 12 4      
  Adamiec Sebastian 2181 17 2 521 5 1 844 6 1 816 6 0      
  Świerkot Eugeniusz 2103 26 5 480 8 3 764 6 0 859 12 2      
  Lorenz Ryszard 1186 11 4 618 5 0 318 2 1 250 4 3      
18 JARDEX WDK Szczejkowice 7443 81 18 1922 24 6 2731 28 6 2790 29 6      
  Jureczko Marian 2223 21 2 741 8 0 932 8 1 550 5 1      
  Lip Bogusław 1941 19 3 699 7 1 466 5 1 776 7 1      
  Malcher Andrzej 1669 17 4 192 4 2 874 6 0 603 7 2      
  Panfil Tomasz 1610 24 9 290 5 3 459 9 4 861 10 2      
19 DK Rybnik-Chwałowice NSZZ II 6805 71 13 2871 26 1 1832 23 7 2102 22 5      
  Zbrożek Mirosław 2230 22 2 614 6 0 939 9 1 677 7 1      
  Buchalik Roman 1904 16 0 605 5 0 711 6 0 588 5 0      
  Pawlus Stanisław 1350 16 5 829 6 0 -90 3 4 611 7 1      
  Gawełczyk Bronisław 1321 17 6 823 9 1 272 5 2 226 3 3      
20 WALET Pawłowice II 6259 83 27 2264 29 8 1400 25 11 2595 29 8      
  Fizia Józef 1917 25 7 790 10 2 463 8 3 664 7 2      
  Walaszek Mirosław 1817 23 7 352 4 2 633 9 2 832 10 3      
  Ogierman Stanisław 1379 14 5 355 7 3 420 4 2 604 3 0      
  Kiełkowski Marek 1146 21 8 767 8 1 -116 4 4 495 9 3      
21 KS GÓRNIK Boguszowice 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0      
22 BUK Rudy 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0      

...………………………………...……..

Podsumowanie 2019 roku.

W 2019 roku mieliśmy zgłoszonych 165 zawodników, o 9 zawodników mniej niż w 2018 roku.

Ligi 

            W rozgrywkach ligowych występowało 20 naszych drużyn tyle samo co w 2018:  

3 w I lidze:  

      SILESIA zajęła 12 miejsce, ASY WISUS - 20 miejsce, JUBILAT - 21 miejsce. 

3 w II lidze:  

               ASY WISUS II - 1 miejsce i awans do I ligi, DK Rybnik Chwałowice NSZZ Solidarność - 11 miejsce, FORTECA zajęła 20 miejsce  

3 w lidze III: 

FORTECA II - 12 miejsce, ISKRA - 15 miejsce, DK Rybnik Chwałowice NSZZ Solidarność II - 20 miejsce,  

7 w lidze IV: 

Piast zajął 1 miejsce, WALET - 2 miejsce, a JARDEX zajął 3 miejsce, te 3 drożyny uzyskały awans do III ligi, pozostałe to GÓRNIK Boguszowice który zajął 10 miejsce, ASY WISUS IV - 14 miejsce, ASY WISUS III - 18 miejsce, oraz BUK Rudy zajmując 25 miejsce spadł do ligi okręgowej 

W lidze okręgowej połączonej z Okręgiem Śl. Południe występowały nasze 4 drużyny i 10 z Okręgu Śl. Południe (w sumie 14):  

Nasze drużyny zajęły: 

ISKRA Rybnik II – 3 miejsce, Jardex II – 4 miejsce, obie te drużyny grały w barażach o IV ligę – bez powodzenia (Jardex II był 3, tuż za awansem), oraz DK Rybnik Chwałowice NSZZ Solidarność III – 13 miejsce i U Walka Gotartowice i - 14 miejsce.  

W przyszłym roku też będziemy mieć wspólną ligę okręgową.

GPP 

w klasyfikacji końcowej: 

kat. ogólna 2. Polok Franciszek - FORTECA Świerklany 

kat. senior 2. Polok Franciszek - FORTECA Świerklany

kat. kobiet 1. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

1 GPP kat. ogólna 1. Gajda Piotr – FORTECA Świerklany 

2 GPP kat. ogólna 3. Młoczek Jan – ISKRA Rybnik; kat. senior 2. Młoczek Jan – ISKRA Rybnik, 3. Polok Franciszek - FORTECA Świerklany, kat. junior 1. Palmer Robert – BUK Rudy

3 GPP kat. ogólna 1. Walaszek Mirosław – WALET Pawłowice, kat. kobiet 1. Gajda Monika – FORTECA Świerklany 

4 GPP kat. ogólna 3. Kwaśniak Jerzy – ASY WISUS Żory, kat. senior Świerkot Eugeniusz -ASY WISUS Żory

6 GPP kat. senior 2. Polok Franciszek - FORTECA Świerklany 

7 GPP kat. senior 2. Piersiak Piotr - ASY WISUS Żory, kat. kobiet 2. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny, 3. Gajda Monika – FORTECA Świerklany

8 GPP kat. ogólna 1. Ferdyn Mieczysław – ISKRA Rybnik kat. kobiet 1. Gajda Monika – FORTECA Świerklany 

9 GPP kat. ogólna 1. Kamiński Jarosław – SILESIA Rybnik, kat. kobiet 1. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny, 3. Gajda Monika – FORTECA Świerklany 

IMP  

kat. ogólna 3. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

kat. kobiet 2. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

kat. junior 3. Trybuś Mateusz – FORTECA Świerklany 

Indywidualne Mistrzostwa Okręgu 2019

  1. Grzegorzczyk Marian – ASY WISUS Żory

  2. Kosteczka Jarosław – JARDEX Szczejkowice

  3. Warło Henryk - JUBILAT Jastrzębie 

kat. kobiet Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

kat. junior Palmer Robert – BUK Rudy 

GPO 

Klas. końcowa 1. Ferdyn Mieczysław – ISKRA Rybnik 

2. Szymała Tomasz – WISUS Żory  

3. Kwaśniak Jerzy – ASY WISUS Żory 

Najwyżej sklasyfikowani, więc zgodnie z regulaminem za 2019 rok uzyskali tytuł Mistrza Okręgu w kat. kobiet Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny,  

a w kat. junior Palmer Robert BUK Rudy

1 GPO 1. Kopacz Wiesław - ASY WISUS Żory, 2. Sobik Klaudiusz - GÓRNIK Boguszowice, 

3. Kruk Rafał - niezrzeszony 

2 GPO 1. Bogusławski Stanisław - ASY WISUS Żory, 2. Glac Józef - JUBILAT Jastrzębie, 

3. Ogierman Karol - niezrzeszony 

3 GPO 1. Ciastowicz Wojciech - JUBILAT Jastrzębie, 2. Bogusławski Stanisław - ASY WISUS 

Żory, 3. Pawlas Mariusz - ASY WISUS Żory,  

4 GPO 1. Niemiec Zenon - PIAST Leszczyny, 2. Gajda Bolesław - FORTECA Świerklany 

3. Marcol Józef - TKKF RELAKS Wodzisław 

5 GPO 1. Szulik Martinniezrzeszony, 2. Standowicz Jan - ASY WISUS Żory,  

3 - Jaworek Henryk - ISKRA Rybnik 

6 GPO 1. Gembalczyk Stanisław - FORTECA Świerklany, 2. Gawron Bogdan - ASY WISUS 

Żory, 3. Paulus Ewald – SILESIA Rybnik 

7 GPO 1. Ferdyn Mieczysław - ISKRA Rybnik, 2. Rechenek Mieczysław – ZAGŁOBA 

Tychy, 3. Grzyb Sebastian - AMICUS KWK STASZIC

8 GPO 1. Bartosik Wojciech - SILESIA Rybnik, 2. Załęcki Jerzy - GÓRNIK Boguszowice, 

3. Skupień Eugeniusz - ASY WISUS Żory  

opracował Stanisław Niemiec

 ...........………………………………………. 

Podsumowanie 2018 roku.  

Ligi 

W rozgrywkach ligowych występowało 20 naszych drużyn o 3 mniej niż w 2017:  

3 w I lidze:  

SILESIA zajęła 8 miejsce, ASY 15 miejsce, WISUS 22 miejsce i niestety spadek do II ligi  

4 w II lidze:  

Jubilat 2 miejsce i awans do I ligi, FORTECA zajęła 5 miejsce (tuż za awansującymi), DK Rybnik Chwałowice NSZZ Solidarność zajął 6 miejsce, FORTECA II 22 miejsce spadając do III ligi, 

3 w lidze III: 

ISKRA zająła 6 miejsce, DK Rybnik Chwałowice NSZZ Solidarność II 16 miejsce, WISUS II zajął 22 miejsce i spadek do IV ligi, 

5 w lidze IV: 

Piast zajął 5 miejsce, WALET 8 miejsce, ASY II 15 miejsce, WISUS III 16 miejsce, a JARDEX który zajął 21 miejsce spadł do ligi okręgowej 

w lidze okręgowej połączonej z Okręgiem Śl. Południe występowało naszych 5 drużyn naszych i 11 z Okręgu Śl. Południe (w sumie 16):  

Górnik Boguszowice który zajął 2 miejsce i 4 JARDEX II obie drużyny uzyskały awans do IV ligi, z tym że Jardex po barażach, 6 był DK Rybnik Chwałowice NSZZ Solidarność III, 12 miejsce zajęła drużyna U Walka Gotartowice i SILESIA II 14 miejsce.  

W przyszłym roku też będziemy mieć wspólną ligę okręgową. 

IMP w 2018 roku odbyły się 2 razy:  

w marcu 

W kategorii ogólnej najlepiej wypadli  

5. Glac Józef – JUBILAT Jastrzębie 

7. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

11. Śmieja Roman - SILESIA Rybnik 

12. Płoszaj Mirosław - NSZZ Chwałowice  

15. Czuga Przemysław – PIAST Leszczyny  

W kat. junior  

II Wicemistrzem Polski został Palmer Robert - NSZZ Chwałowice 

W kat. senior 

Mistrzem Polski został Paulus Ewald – SILESIA Rybnik 

II Wicemistrzem Polski został Gawron Bogdan – ASY Żory 

w listopadzie 

Kategoria ogólna:  

Mistrzem Polski został Bogusławski Stanisław– ASY Żory  

W kategorii Kobiet: 

I Wicemistrzynią Polski została Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

II Wicemistrzynią Polski została Gajda Monika – FORTECA Świerklany

W kategorii Junior Wicemistrzem Polski został Trybuś Mateusz – FORTECA Świerklany 

Palmer Robert – BUK Rudy był 4 

GPP 
w klasyfikacji końcowej: 

kat. ogólna 8. Bogusławski Stanisław – ASY Żory 

kat. senior 1. Gawron Bogdan – ASY Żory; 2. Paulus Ewald – SILESIA Rybnik; 9. Rezner Adam – SILESIA Rybnik 

kat. kobiet 2. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny; 6. Gajda Monika – FORTECA Świerklany 

kat. junior 2. Palmer Robert – BUK Rudy 

1 GPP kat. kobiet 2. Gajda Monika – FORTECA Świerklany 

2 GPP kat. ogólna 2. Wawoczny Mirosław – NSZZ Chwałowice; kat. kobiet 1. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

3 GPP kat. ogólna 3. Gajda Piotr – FORTECA Świerklany; kat. kobiet 2. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny; kat senior 1. Rezner Adam - SILESIA Rybnik 

4 GPP kat. ogólna 1. Galac Józef – JUBILAT Jastrzębie; kat. kobiet 3. Gajda Monika – FORTECA Świerklany 

5 GPP kat. kobiet 1. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny; kat. senior 1. Polok Franciszek - FORTECA Świerklany 

6 GPP kat. senior 2. Paulus Ewald – SILESIA Rybnik  

7 GPP kat. ogólna 3. Kosteczko Jarosław – JARDEX Szczejkowice; kat. senior 3. Łękawski Wiesław - FORTECA Świerklany 

8 GPP kat senior 2. Kosteczko Jarosław – JARDEX Szczejkowice; kat. kobiet 1. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

9 GPP kat. kobiet 2. Gajda Monika – FORTECA Świerklany

IMO 

  1. Indywidualny Mistrz Okręgu 2018 to Paulus Ewald – SILESIA Rybnik.

  2. Czuga Przemysław – PIAST Leszczyny

  3. Kwaśniak Jerzy – WISUS Żory  

kat. kobiet Gajda Monika – FORTECA Świerklany 

kat. junior Trybuś Mateusz – FORTECA Świerklany 

GPO 

Klas. końcowa 1. Szymała Tomasz – WISUS Żory  

                2. Misiak Andrzej – WALET Pawłowice

3. Balcar Krystian – WOKiR Połomia 

Najwyżej sklasyfikowani, więc zgodnie z regulaminem za 2018 rok uzyskali tytuł Mistrza Okręgu w kat. kobiet Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny,  

a w kat. junior  Palmer Robert – BUK Rudy 

1 GPO 1. Misiak Andrzej – WALET Pawłowice; 2. Balcar Krystian – WOKiR Połomia; 3. Kwaśniak Jerzy – WISUS Żory 

2 GPO 1. Kiełkowski Marek – WALET Pawłowice; 2. Śliż Bogusław – ASY Żory; 3. Paulus Ewald – SILESIA Rybnik 

3 GPO 1. Gajda Bolesław – FORTECA Świerklany; 2. Tokar Kazimierz – ISKRA Rybnik; 3. Herok Henryk - JUBILAT Jastrzębie 

4 GPO 1. Zacha Stefan – POLONIA Niewiadom; 2. Balcar Krystian – WOKiR Połomia; 3. Skupień Eugeniusz – WISUS Żory  

5 GPO 1. Balcar Krystian - WOKiR Połomia ; 2. Gorol Marek– WISUS Żory; 3. Baszczok Gerard – BUK Rudy  

6 GPO 1. Czuga Przemysław – PIAST Leszczyny; 2. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny; 3. Kosteczko Jarosław – JARDEX Szczejkowice 

7 GPO 1. Śliż Bogusław – Asy Żory; 2. Adamczyk Rajmund – PIAST Leszczyny; 3. Cisek Edward – HERKULRS Rydułtowy 

opracował Stanisław Niemiec

………………………………………………………………………...

Nadszedł czas na podsumowanie 2017 roku.  

Ligi

W rozgrywkach ligowych występowało 23 naszych drużyn:  

5 w I lidze: SILESIA zajęła 10 miejsce, ASY 12 miejsce, WISUS 16 miejsce i niestety, FORTECA która zajęła 22 miejsce a Jubilat 23 miejsce obie te drużyny spadły do II ligi,

3 w II lidze: DK Rybnik Chwałowice NSZZ Solidarność zajął 5 miejsce, FORTECA II 19 miejsce i ISKRA 22 miejsce spadając do III ligi,

5 w lidze III A: Piast był 14, WISUS III 17, WALET 18 i spadli do IV ligi, a JARDEX który zajął 23 miejsce i DK Rybnik Chwałowice NSZZ Solidarność III 25miejsce spadli do ligi okręgowej,

4 w lidze III B: WISUS II zajął 8 miejsce, DK Rybnik Chwałowice NSZZ Solidarność II 9 miejsce, a ASY II 14 miejsce i BUK Rudy 22 miejsce i tym samym spadli do ligi okręgowej,

w lidze okręgowej występowało 6 drużyn:1 miejsce zajął Górnik Boguszowice, WISUS IV zajął 2 miejsce, trzecie miejsce BUK Rudy II 3 miejsce, 4 miejsce JARDEX II. Do baraży mogliśmy wystawić dwie drużyny i ani Górnik Boguszowice który zajął 1 miejsce, ani BUK Rudy II który zajął 3 miejsce nie wystawili drużyny. Grał więc w barażach WISUS IV i JARDEX II - który wywalczył awans do ligi IV. WISUSOWI IV nie udało się uzyskać awansu, zaważyło 1 rozdanie (na rozegranych 108). 

IMP  

Kategoria ogólna: 6. Czapla Henryk – JUBILAT Jastrzębie, 7. Gawron Bogdan – ASY Żory, 8. Szymała Tomasz – WISUS Żory, 9. Ciastowicz Wojciech – JUBILAT Jastrzebie, 10. Kosiec Zbigniew – NSZZ SOLIDARNOŚĆ 

W kategori Kobiet Mistrzynią Polski została Gajda Monika – FORTECA Świerklany 

W kategorii Junior Wicemistrzem Polski został Trybuś Mateusz – FORTECA Świerklany 

a drugim Wicemistrzem Polski Trybuś Łukasz też z FORTECY Świerklan 

GPP  

kat. ogólnej 1. Kwaśniak JerzyWISUS Żory, 3 Gajda Piotr - FORTECA Świerklany, 5. Śliż Bogusław – ASY Żory 

1 GPP kat. ogólną wygrał Śliż Bogusław – Asy Żory. 2 była Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny kat. senior wygrał Śliż Bogusław – Asy Żory, 2 Lorenz Ryszard – WISUS Żory kat. kobiet wygrała Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

2 GPP kat senior 1. Bartosik Wojciech – SILESIA Rybnik kat. kobiet 2. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

3 GPP kat. kobiet 2. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

4 GPP kat. ogólna 2. Łękawski Wiesław – FORTECA Świerklany kat senior 1. Łękawski Wiesław – FORTECA Świerklany 

5 GPP kat. ogólna 2. Czuga Benedykt – PIAST Leszczyny kat. kobiet 1. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

6 GPP kat. ogólna 1. Gajda Piotr – FORTECA Świerklany 

8 GPP kat. senior 2. Paulus Ewald – SILESIA Rybnik kat. kobiet 2. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

9 GPP kat senior 2. Kuś Bolesław – GÓRNIK Boguszowice, 3. Gajda Monika – FORTECA Świerklany kat kobiet 1. Gajda Monika – FORTECA Świerklany, 2. Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny 

ME w Wiśle 

Drużynowo Polska zdobyła tytuł Wicemistrza EUROPY. Z naszego okręgu grali w reprezentacji Polski: Bojdoł Iwona – PIAST Leszczyny, Polok Franciszek – Forteca Świerklany i Szymała Tomasz – WISUS Żory. 

Z naszego okręgu startowało 38 zawodników. 12 zawodników odebrało nagrody końcowe.  

Najwyżej sklasyfikowani byli: 36-ty Rezner Adam – SILESIA Rybnik, 45–ty Kwaśniak Jerzy – WISUS Żory. 

10 serię wygrał Niemiec Stanisław – ASY Żory, a 3 był Polok Franciszek – FORTECA Świerklany 

IMO 

  1. Indywidualnym Mistrzem Okręgu na 2017 rok został Grodoń Joachim – ASY Żory.

  2. Ośliźlok Roman – FORTECA Świerklany

  3. Gembalczyk Stanisław – FORTECA Świerklany 

GPO 

Kat. ogólna 1. Pykosz Mariusz – NSZZ Chwałowice

2. Ciastowicz Wojciech – JUBILAT Jastrzębie

3. Szymała Tomasz – WISUS Żory 

1 GPO 1. Zacha Stefan – POLONIA Niewiadom 

2. Ciastowicz Wojciech - JUBILAT Jastrzębie 

3. Gawron Bogdan – ASY Żory 

2 GPO 1. Paździor Henryk – WISUS Żory 

2. Balcar Krystian - WOKiR Połomia 

3. Pykosz Mariusz - NSZZ Chwałowice 

3 GPO 1.Warło Henryk - JUBILAT Jastrzębie 

2. Marcol Józef – TKKF RELAKS Wodzisław 

3. Pykosz Mariusz - NSZZ Chwałowice 

4 GPO 1. Walaszek Mirosław – KS Cieszyn 

2. Ośliźlok Roman - FORTECA Świerklany 

3. Czuga Przemysław – PIAST Leszczyny 

5 GPO 1. Świerkot Eugeniusz - WISUS Żory 

2. Balcar Krystian - WOKiR Połomia 

3. Lorenz Ryszard – WISUS Żory 

6 GPO 1. Polok Franciszek - FORTECA Świerklany 

2. Gawron Bogdan - ASY Żory 

3. Dutkiewicz Edward – WOKiR Połomia 

7 GPO 1. Grela Alfred – WISUS Żory 

2. Michalski Dawid – PRZYSZŁOŚĆ Rogów 

3. Kral Adam - NSZZ Chwałowice 

8 GPO 1. Kosteczka Jarosław – niezrzeszony 

2. Cisek Edward – HERKULES Rydułtowy 

3. Pawlas Mariusz – WISUS Żory 

                            Stanisław Niemiec

 

................................................................. 

Nadszedł czas na podsumowanie 2016 roku. W dniu 06.02.2016 odbył się VIII Walny Zjazd Delegatów O/Rybnik, na którym wybrano do władz:

            - Zarząd: Prezes                             - Stanisław Niemiec (Asy Żory)

                            V-ce Prezes ds. sportowych - Stanisław Kałuża (Silesia Rybnik)

                            V-ce Prezes ds. org.-finans. - Ryszard Lorenz (Wisus Żory)

                       Skarbnik Okręgu                - Gerard Baszczok (Buk Rudy)

                            Sekretarz Okręgu               - Piotr Kafka (Forteca Świerklany) 

- Komisja Rewizyjna : Przewodniczący - Franciszek Kopertowski (Forteca Świerklany),

                                      członkowie Wojciech Bartosik (Silesia Rybnik) i Walenty Stajer (U Walka Gotartowice)

- Komisja Rozgrywek i Dyscypliny: Przewodniczący - Włodzimierz Strzelecki (Piast Leszczyny),

                                                           sekretarz - Bogusław Śliż (Asy Żory), członek komisji - Henryk Paździor (Wisus Żory)

Zgodnie z uchwałą VIII Zjazdu Delegatów O/Rybnik PZSkat w Żorach w dniu 06.02.2016, dotychczasowy Prezes Okręgu Stanisław Kałuża, pełniący obowiązki przez 7 kadencji, został mianowany Honorowym Prezesem Okręgu Rybnik.

        Mijający rok był bardzo udany pod względem sportowym. W rozgrywkach drużynowych w najpoważniejszych turniejach w kraju nasze drużyny wygrały wszystko:

Mistrzostwo Polski - Silesia Rybnik (w składzie: Bartosik Wojciech, Paulus Ewald, Rezner Adam, Śmieja Roman i Kałuża Stanisław), 7 miejsce Wisus Żory (w składzie: Buchalik Alfons, Kwaśniak Jerzy, Pawlas Mariusz, Paździor Henryk Szymała Tomasz i Tetla Marian), 9 Forteca Świerklany (w składzie: Gajda Bolesław, Gajda Piotr, Gembalczyk Stanisław i Polok Franciszek), 17 Jubilat Jastrzębie (w składzie: Ciastowicz Wojciech, Czapla Henryk, Glac Józef, Herok Henryk, Warło Henryk) i 21 Asy Żory (w składzie: Gawron Bogdan, Kopacz Wiesław, Łogasz Roman, Niemiec Stanisław i Śliż Bogusław).

Drużynowy Puchar PolskiSilesia Rybnik (w składzie: Bartosik Wojciech, Rezner Adam, Śmieja Roman i Dziwoki Stanisław), 3 miejsce Forteca Świerklany (w składzie: Gajda Bolesław, Gajda Piotr, Gembalczyk Stanisław i Polok Franciszek), 8 miejsce Asy Żory (w składzie: Gawron Bogdan, Kopacz Wiesław, Łogasz Roman, Śliż Bogusław i Niemiec Stanisław).

Mistrzostwo Śląska Asy Żory (w składzie: Bogusławski Stanisław, Gawron Bogdan, Kopacz Wiesław i Niemiec Stanisław).

Mistrzostwo Polski Górników – Asy/Wisus Żory (w składzie: Bogusławski Stanisław, Gawron Bogdan z Asów, oraz Buchalik Alfons i Pawlas Mariusz z Wisusa).

Indywidualne Mistrzostwa Polski w kategorii ogólnej Mistrzem Polski został Kwaśniak Jerzy – Wisus Żory, drugim Wicemistrzem (3 miejsce) – Polok Franciszek – Forteca Świerklany. W ścisłym finale grali jeszcze Pawlas Mariusz – Wisus Żory (10 miejsce), Młoczek Jan – Iskra Rybnik (13 miejsce) i Łukasik Bernard – Iskra Rybnik (15 miejsce). W kategorii kobiet Wicemistrzynią Polski została Bojdoł Iwona – Piast Leszczyny.

W Mistrzostwach Świata w Las Vegas Bojdoł Iwona z Piasta Leszczyny została drugą Wicemistrzynią Świata w kategorii kobiet (zajęła 3 miejsce).

W Mistrzostwach Śląska Stanisław Niemiec – Asy Żory (zajął 2 miejsce), został Wicemistrzem Śląska.

Najlepsze wyniki z GPP: 1 GPP kat. kobiet 2 miejsce Bojdoł Iwona – Piast Leszczyny. 2 GPP kat. kobiet 2 miejsce Gajda Monika – Forteca Świerklany, kat junior 1 miejsce Palmer Robert – DK Rybnik Chwałowice NSZZ „Solidarność”. 3 GPP Wygrał Bartosik Wojciech – Silesia Rybnik w kat. ogólnej i kat. senior, 3 w kat. senior Gawron Bogdan – Asy Żory, w kat. kobiet 2 miejsce Bojdoł Iwona – Piast Leszczyny. 4 GPP w kat. ogólnej 2 miejsce Czapla Henryk – Jubilat Jastrzębie, w kat. senior 3 miejsce Skupień Eugeniusz – Wisus Żory, a w kat. kobiet zwyciężyła Bojdoł Iwona – Piast Leszczyny. 6 GPP w kat. kobiet 3 miejsce Bojdoł Iwona – Piast Leszczyny, 9 GPP 3 miejsce Kiełbasa Wiesław – Jubilat Jastrzębie w kat ogólnej, a w kat. Kobiet 1 miejsce Bojdoł Iwona – Piast Leszczyny. W klasyfikacji GPP za 2016 rok Gawron Bogdan – Asy Żory zajął 3 miejsce w kat. ogólnej, w kat. senior 1 miejsce Gawron Bogdan, 2 miejsce Polok Franciszek – Forteca Świerklany, a w kat. kobiet 1 miejsce Bojdoł Iwona – Piast Leszczyny.

Należy wymienić także drużyny które uzyskały awans: do II ligi – DK Chwałowice NSZZ Solidarność (w składzie: Kosiec Zbigniew, Kral Adam, Skóra Józef, Urbańczyk Ryszard i Wawoczny Mirosław), do III ligi - DK Chwałowice NSZZ Solidarność III (w składzie: Danel Szymon, Pawlus Stanisław, Palmer Robert, Płoszaj Mirosław, Pykosz Mariusz i Szojer Ryszard).

W rozgrywanych w lutym Mistrzostwach Okręgu zwyciężył Bartosik Wojciech – Silesia Rybnik, 2 miejsce zajął Łukasik Bernard – Iskra Rybnik, 3 miejsce Czapla Henryk – Jubilat Jastrzębie. DPO wygrała Silesia Rybnik (w składzie: Bartosik Wojciech, Paulus Ewald, Rezner Adam i Śmieja Roman), 2 DK Rybnik Chwałowice NSZZ „Solidarność” (w składzie: Urbańczyk Ryszard, Kosiec Zbigniew, Skóra Józef i Wawoczny Mirosław). 3 miejsce Piast Leszczyny (w składzie: Bojdoł Iwona, Strzelecki Włodzimierz, Benedykt i Przemysław Czuga). W klasyfikacji ogólnej GPO za 2015: 1. Gawron Bogdan, 2. Kąsek Andrzej, 3. Bartosik Wojciech. Najlepsi w GPO 2016: 1 GPO 1. Warło Henryk – Jubilat Jastrzębie, 2. Gajda Bolesław – Forteca Świerklany, 3. Gembalczyk Stanisław - Forteca Świerklany. 2 GPO 1. Gawron Bogdan – Asy Żory, 2. Szymała Tomasz – Wisus Żory, 3. Krupa Czesław – Asy Żory. 3 GPO 1. Gajda Piotr - Forteca Świerklany, 3. Grodoń Joachim – Asy Żory. 4 GPO 1. Niemiec Stanisław – Asy Żory, 2. Pawlas Mariusz – Wisus Żory, 3. Stempin Marek – U Walka Gotartowice. 5 GPO 1. Grodoń Joachim – Asy Żory, 2. Łękawski Wiesław – Forteca Świerklany, 3. Wojciechowski Zbigniew - Forteca Świerklany. 6 GPO 1. Roter Eugeniusz – Buk Rudy, 2. Paulus Ewald – Silesia Rybnik. 7 GPO 1. Bogusławski Stanisław - Asy Żory, 2. Paulus Ewald - Silesia Rybnik, 3. Wojciechowski Zbigniew - Forteca Świerklany. Klasyfikacja końcowa GPO za 2016 rok 1. Paulus Ewald - Silesia Rybnik, 2. Szymała Tomasz - Wisus Żory, 3. Ciastowicz Wojciech - Forteca Świerklany.

Stanisław Niemiec

.....................................................................................  

                Nadeszła pora na podsumowanie sezonu 2015. W tabeli trzeciej ligi mieliśmy trzy grupy (A,B,C). W każdej występowało 20 ekip. Do drugiej ligi awansowały po dwie najlepsze z grupy, natomiast spadło aż siedem najsłabszych drużyn z danej grupy. Wcześniejsze ustalenia Polskiego Związku Skata, stanowią, że w trzeciej lidze od 2016  nie będzie już trzech grup, tylko dwie. W każdej będzie występowało 25 zespołów, czyli tyle samo, ile mamy w pierwszej i drugiej lidze.  Dla porządku zaczynamy od grupy A.  Z tej grupy awans zdobyły : MOK GUIDO Zabrze II i 06 KLEOFAS Katowice. MOK zgromadził 72 punkty, co daje średnią na jedną kolejkę 12 pkt., natomiast jeden punkt mniej zanotował KLEOFAS, jego średnia na jedną kolejkę wynosi 11,8 pkt. Początek sezonu nie zwiastował zbyt optymistycznego zakończenia. Zespół z Zabrza zajmował kolejno : 5,4,7,3,3 mce po kolejkach, natomiast Katowiczanie zaczęli od miejsc: 13,6,6,4,5, by awansować z drugiego premiowanego mca. Od początku rozgrywek prym wiódł TS Pszczyna, Herkules Rydułtowy, ponownie Pszczyna, Jardex Szczejkowice, który był liderem po 5 kolejce. Wymienione zespoły TS , JARDEX oraz WALET zaprzepaściły, dotychczasowy dorobek w ostatniej kolejce ligowej, ale tak się dzieje  we wszystkich dziedzinach sportu i naszego skata również. Zabrzanie występowali w składzie: Abramek Zdzisław, Drosz Rudolf,

Mucha Andrzej, Pasieka Grzegorz i Zdebel Janusz Kleofas grał w składzie: Kubas Janusz, Mincer Piotr, Pietrzykowie Andrzej i Franciszek oraz Sosnowski Tadeusz. Spadek odnotowały :CEZAB Piasek, LEŚNA Bieruń II, LKS Lyski II,DOKiS Dobrodzień, RAMSCH Chrzowice, LZS Kujawy i SZOMBIERKI Bytom II. Należy zaznaczyć, że Szombierki II nie startowały w 5 kolejce ligowej, a szkoda ? 

      Grupa B 

W tej grupie JORDAN Kończyce i WISUS Żory II, zdominowały pozostałe zespoły już po kolejce 2 w wypadku Kończyc, oraz po kolejce 3 w przypadku Wisusa II. Awansujące zespoły zdobyły odpowiednio 78 oraz 74 punkty, gdzie średnia na jedną kolejkę wyniosła : 13 pkt., w drugim przypadku 12,3 pkt. Jordan zajmował mca po poszczególnych kolejkach: 2,1,1,1,1,1 natomiast Wisus II zajmował mca : 3,3,2,2,2,2. Wynika z tego bezpieczna przewaga nad pozostałymi. Jordan grał w zestawieniu: Bienia Marcin, Krombach Piotr, Pietrek Adam, Skoludek Bernard i Świtek Władysław. Wisus II w składzie: Bortlik Rajmund, Gędłek Jerzy, Giersz Rafał, Gorol Marek, Schulz Stefan i Staniek Eugeniusz.

  Spadek dotknął  zespoły :TRANZYT Ozimek, WOK Gołkowice,CZUŁOWIANKA Tychy, LKS Leśnica, JARDEX Szczejkowice II, POKÓJ Ruda Śl. II, STRAŻAK Głożyny II . W tej grupie STRAŻAK Głożyny II nie startował w dwóch ostatnich kolejkach ligowych. 

        Grupa C    

Awans z tej grupy, prawie nie zagrożony zdobył Sakop 4 Asy Bytom, nagranie 76 pkt. mówi samo za siebie.Średnia zdobycz na kolejkę wynosi 12,7 pkt., co jest drugim osiągnięciem  w III lidze. Począwszy od 3 kolejki zespół niezagrożenie zmierzał do celu. Sakop grał w składzie: Czernikarz Andrzej, Gawiński Piotr, Michlowicz Sylwester, Sikora Henryk, Sojczyński Zdzisław i Szumski  Zbigniew. Zaskoczeniem dla wszystkich była postawa drugiego zespołu awansującego, Łabęd II. Po drugiej kolejce znajdował się aż na 19 przedostatnim miejscu w tabeli, by sukcesywnie odrabiać straty. Co się wydawało niemożliwe stało się możliwe, by awansować z drugiego mca mając na swym koncie 67 punktów, co daje średnią 11,2 pkt., na kolejkę. W składzie zespołu grali : Breguła Zygmunt, Bryła Ryszard, Hajduk Zdzisław, Jaworski Krystian, Konstanty Bolesław oraz Tuczykont Bernard. Spadek odnotowały zespoły : FALA Świekatowo, BAZYL Tychy, WUJEK Katowice, DĄB Gaszowice II, JEDNOŚĆ 32 Przyszowice II, AMICUS STASZIC Katowice III, oraz MOKSiR Puck, który nie uczestniczył w rozgrywkach począwszy od 3 kolejki

ligowej. Zasadnym jest, aby wykazać zespoły i zawodników, którzy zanotowali najlepsze rezultaty w rozgrywkach minionego sezonu. Uwzględniając 5 grup, mamy następujące rezultaty: Sakop 4 Asy Bytom 16 pkt.,TS Pszczyna 15 pkt., 4 Korony  Szopienice 15 pkt., Walet Pawłowice 15 pkt., Wisus Żory II 15 punktów. Natomiast jeżeli chodzi o system 4 grup, mamy również dobre rezultaty , a mianowicie: Jordan Kończyce 19 pkt., DK Chwałowice - NSZZ 17 pkt., 06 Kleofas Katowice 17 pkt. Orkan Mikołów II również 17 punktów. Natomiast Herkules Rydułtowy, PZKS Chorzów, Leśna Bieruń oraz KRAJNA Złotów uzyskały po 16 punktów.  Najlepsze zespoły pod względem wyników uzyskanych w danej kolejce : 

Dwukrotnie : Sakop 4 Asy 14 020, 13 465 pkt., WOK Skrzyszów 13 144, 13 104 pkt. Natomiast : Ramsch Chrzowice  13 822, Ferdynand Bogucice 13 721, GOKiR Połomia 13 648, MOSiR Cieszyn 13 485, Jordan Kończyce 13 465, LWSM Knurów 13 406, Raki Gostyń 13 389, Swornica Czarnowąsy 13 187, Orkan Mikołów -Kam. II 13 063 rezultaty uzyskane jednokrotnie w danej kolejce ligowej. Należy również wymienić zawodników, którzy swoją postawą przyczynili

się do tego by ich wyróżnić i podać ich rezultaty. Wyniki podajemy od najlepszego: Drosz Rudolf Guido Zabrze II-4810, Bujoczek Mirosław -PZKS Chorzów 4741 , Balcar Krystian Połomia-4508, Bugno Eugeniusz Tęcza 4488, Świtek Władysław Jordan-4364 Czernikarz Andrzej Sakop-4356, Zielonka Emil Tęcza-4295, Mincer Piotr Kleofas-4266 Pacholczyk Piotr Cieszyn-4261, Czauderna Krzysztof Cieszyn-4249, Klima Piotr Guido 4216, Niemiec Piotr Unia Bieruń-4214, Piekorz Czesław Unia-4213, Gałuszka Tomasz Orkan II-4204, Stachurski Grzegorz 1 Maja-4198,Ciopała Franciszek Chwałowice-4195 Mikołajec Marcin Gostyń-4162, Durczok Stanisław Skrzyszów-4143, Krupa Czesław Asy II-4104, Wojaczek Antoni Lyski II-4086, Pawlas Mariusz Jardex-4085, Lukasek Dariusz Jardex-4075, Lubski Krzysztof Walet-4056, Szumski Zbigniew Sakop-4045, Czysz Józef Pszczyna-4025, Roskosz Adrian Chrzowice-4018, Kowalski Jerzy Czułowianka-4008, Mucha Leszek Ferdynand Bogucice-4004 punky. Wyjątkowo należy wyróżnić dwóch zawodników, którzy dwukrotnie uzyskali rezultaty powyżej granicy czterech tysięcy punktów, a są nimi : Michalik Roman Ferdynand Bogucice (4389 w 3 kolejce, oraz 4130 w kolejce 4 ). Lip Bogusław Jardex Szczejkowice (4089 w 4 kolejce, oraz 4012 w kolejce 5). Punktowanie rozłożyło się następująco: grupa A - 14 (4, 0, 2, 2, 5,1)  grupa B - 12 (1, 1, 2, 3, 2,), grupa C - 6 ( 3, 0, 2, 1, 0, 0 ). W kolejkach ligowych : I - 8, II - 1, III - 6, IV - 6, V - 7, VI - 4 

Kończąc przegląd ligowych zmagań w sezonie 2015, trzeba podkreślić dobitnie, że najbardziej wyrównana była czołówka w grupie A, gdzie szanse miało 6 zespołów oprócz awansujących : MOK Guido Zabrze II i 06 Kleofas Katowice,( Walet Pawłowice, TS Pszczyna, Jardex WDK Szczejkowice i Herkules Rydułtowy ). 

W grupie B -awansujące Jordan Kończyce Zabrze i Wisus Żory II pewnie zakończyły omawiany sezon, natomiast w grupie C awansujący bez problemu Sakop 4 Asy Bytom oraz KS Łabędy Gliwice II,po skutecznej końcówce sezonu. 

Wymienionym, którzy uzyskali awans do II ligi życzymy udanego sezonu 2016 . 

Zespoły, które pożegnały III ligę, życzymy powrotu do niej .

 

.                                                                                                                    Stanisław Kałuża

 

 

Friday the 12th. Strona przygotowana przez firmę SMARTIS.

 

Monday the 17th. Strona przygotowana przez firmę SMARTIS.