Klasyfikacja Grand Prix o/Rybnik 2018
Mce Nazwisko, imię Sekcja / klub .Kat Pkt S U M A
GP Z gry
1 Misiak Andrzej WALET Pawłowice s 165 3212
2 Balcar Krystian WOKiR Połomia s 158 3125
3 Kwaśniak Jerzy WISUS Żory m 152 3083
4 Zbrożek Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 149 3039
5 Niemiec Stanisław ASY Żory s 147 3035
6 Czapla Henryk JUBILAT Jastrzębie m 144 2992
7 Gajda Bolesław FORTECA Świerklany s 142 2982
8 Stisz Marian MARCEL Radlin s 140 2952
9 Grzegorzczyk Marian ASY Żory m 137 2927
10 Szymała Tomasz WISUS Żory m 135 2926
11 Czuga Przemysław PIAST Leszczyny m 133 2910
12 Fizia Józef WALET Pawłowice s 129 2831
13 Duda Edward BUK Rudy m 125 2749
14 Helis Paweł U WALKA Rybnik-Gotartowice s 123 2741
15 Glac Józef JUBILAT Jastrzębie m 120 2698
16 Kałuża Zbigniew PIAST Leszczyny m 118 2679
17 Buchalik Alfons WISUS Żory s 115 2631
18 Kral Adam DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 112 2578
19 Płoszaj Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 110 2574
20 Grela Alfred WISUS Żory m 108 2568
21 Roter Eugeniusz BUK Rudy m 105 2514
22 Lip Bogusław JARDEX WDK Szczejkowice m 103 2507
23 Piersiak Piotr WISUS Żory m 100 2489
24 Paździor Henryk WISUS Żory m 100 0
25 Ciastowicz Wojciech JUBILAT Jastrzębie m 97 2406
26 Łękawski Wiesław FORTECA Świerklany s 94 2400
27 Dutkiewicz Edward WOKiR Połomia s 92 2375
28 Załęcki Jerzy GÓRNIK Boguszowice m 90 2356
29 Tokar Kazimierz ISKRA Rybnik s 87 2337
30 Niemiec Zenon PIAST Leszczyny m 85 2320
31 Pudło Krzysztof ISKRA Rybnik m 83 2315
32 Wawoczny Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 81 2312
33 Pawlus Stanisław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 79 2302
34 Sopala Roman SILESIA Rybnik m 76 2297
35 Sylwender Bogumił POLONIA Niewiadom m 74 2296
36 Szymaniec Tomasz WALET Pawłowice m 72 2281
37 Breitkopf Norbert PIAST Leszczyny m 71 2277
38 Paulus Ewald SILESIA Rybnik s 70 2263
39 Pykosz Mariusz DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 69 2251
40 Kiełkowski Marek WALET Pawłowice m 67 2214
41 Jureczko Marian JARDEX WDK Szczejkowice m 66 2211
42 Baszczok Gerard BUK Rudy s 64 2190
43 Helis Adam WALET Pawłowice s 63 2187
44 Dziewior Andrzej DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 62 2180
45 Lech Stanisław GÓRNIK Boguszowice s 61 2179
46 Pawlas Mariusz WISUS Żory m 60 2176
47 Kosteczka Jarosław JARDEX WDK Szczejkowice m 58 2139
48 Tetla Marian WISUS Żory m 57 2113
49 Sobik Roman DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność s 56 2104
50 Kuś Bolesław GÓRNIK Boguszowice s 54 2091
51 Warło Henryk JUBILAT Jastrzębie s 53 2085
52 Sobik Klaudiusz GÓRNIK Boguszowice m 52 2083
53 Gawron Bogdan ASY Żory s 51 2069
54 Górecki Krzysztof FORTECA Świerklany m 50 2063
55 Adamaszek Józef WISUS Żory m 48 2044
56 Strupowski Grzegorz PIAST Leszczyny m 47 2040
57 Podkowik Robert WISUS Żory s 46 2037
58 Kopacz Wiesław ASY Żory m 45 2024
59 Młoczek Jan ISKRA Rybnik m 44 2013
60 Świerkot Eugeniusz WISUS Żory s 43 2011
61 Gajda Monika FORTECA Świerklany s-k 42 2010
62 Grzyb Józef ISKRA Rybnik s 41 2008
63 Strzelecki Włodzimierz PIAST Leszczyny m 40 1986
64 Cisek Edward HERKULES Rydułtowy s 40 1983
65 Ogierman Stanisław WALET Pawłowice m 40 1980
66 Stroiński Włodzimierz STRAŻAK Głożyny s 40 1975
67 Gembalczyk Stanisław FORTECA Świerklany m 39 1945
68 Skupień Eugeniusz WISUS Żory s 39 1936
69 Kałuża Stanisław SILESIA Rybnik s 38 1889
70 Szweda Ryszard niezrzeszony   38 1874
71 Lorenz Ryszard WISUS Żory s 38 1865
72 Sobik Marian WISUS Żory m 36 1784
73 Herok Henryk JUBILAT Jastrzębie s 36 1775
74 Chlebisz Tomasz SILESIA Rybnik m 36 1766
75 Zacha Stefan POLONIA Niewiadom m 35 1743
76 Bojdoł Iwona PIAST Leszczyny k 35 1742
77 Polok Franciszek FORTECA Świerklany s 35 1727
78 Walaszek Mirosław WALET Pawłowice m 34 1691
79 Kufel Józef WISUS Żory s 34 1683
80 Młynek Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice s 34 1682
81 Recław Leszek WALET Pawłowice m 33 1635
82 Domagała Zbigniew U WALKA Rybnik-Gotartowice s 31 1544
83 Ferdyn Mieczysław ISKRA Rybnik m 31 1542
84 Śliż Bogusław ASY Żory s 31 1538
85 Bartosik Wojciech SILESIA Rybnik s 31 1507
86 Waszut Zygmunt ASY Żory s 30 1490
87 Grodoń Joachim ASY Żory m 30 1488
88 Lubski Krzysztof WALET Pawłowice m 30 1485
89 Standowicz Jan WISUS Żory s 30 1481
90 Wojciechowski Zbigniew FORTECA Świerklany s 29 1439
91 Plebaniak Janusz WISUS Żory m 29 1424
92 Gawlik Marian JARDEX WDK Szczejkowice s 28 1378
93 Gorol Marek WISUS Żory m 28 1370
94 Staniek Eugeniusz WISUS Żory m 28 1367
95 Ryt Edward WISUS Żory s 27 1318
96 Benisz Adam U WALKA Rybnik-Gotartowice m 24 1179
97 Marcol Józef TKKF RELAKS Wodzisław m 23 1145
98 Skóra Józef DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność s 22 1096
99 Gidlecki Władysław niezrzeszony   22 1086
100 Gałązka Eugeniusz PIAST Leszczyny s 21 1011
101 Gawełczyk Bronisław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 20 959
102 Lukasczyk Józef WISUS Żory s 10 483

.................................................................. 

1 GPO Rybnik 2018 - Puchar Prezydenta Miasta Żory   04.02.2018
                                       
Sędzia : Kąsek Andrzej Kierownictwo: Paździor Henryk
                                       
        Sekretariat: Paździor Tomasz
Mce Nr St. Nazwisko, imię Klub / sekcja .Kat Punkty GP S U M A 1 Seria 2 Seria 3 Seria
mce z gry razem Z gry w p Z gry w p Z gry w p Z gry w p
1 27 Misiak Andrzej WALET Pawłowice s 100 65 165 3212 32 2 1085 10 1 1219 13 1 908 9 0
2 36 Balcar Krystian WOKiR Połomia s 95 63 158 3125 28 4 1258 12 1 795 8 2 1072 8 1
3 89 Kwaśniak Jerzy WISUS Żory m 90 62 152 3083 32 3 924 9 2 1229 12 0 930 11 1
4 30 Zbrożek Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 88 61 149 3039 28 1 1332 11 0 826 9 1 881 8 0
5 18 Niemiec Stanisław ASY Żory s 86 61 147 3035 26 3 1019 8 0 964 11 2 1052 7 1
6 23 Czapla Henryk JUBILAT Jastrzębie m 84 60 144 2992 26 1 703 7 0 1062 9 1 1227 10 0
7 7 Gajda Bolesław FORTECA Świerklany s 82 60 142 2982 28 4 920 8 1 1030 10 2 1032 10 1
8 64 Stisz Marian MARCEL Radlin s 80 60 140 2952 28 3 1310 14 1 580 5 1 1062 9 1
9 14 Grzegorzczyk Marian ASY Żory m 78 59 137 2927 27 1 947 11 1 1004 8 0 976 8 0
10 93 Szymała Tomasz WISUS Żory m 76 59 135 2926 28 2 797 7 0 737 7 1 1392 14 1
11 82 Czuga Przemysław PIAST Leszczyny m 74 59 133 2910 26 1 1065 11 1 739 6 0 1106 9 0
12 79 Fizia Józef WALET Pawłowice s 72 57 129 2831 31 5 804 13 3 1250 10 0 777 8 2
13 48 Duda Edward BUK Rudy m 70 55 125 2749 26 2 964 9 0 709 7 1 1076 10 1
14 16 Helis Paweł U WALKA Rybnik-Gotartowice s 68 55 123 2741 25 0 767 7 0 1070 10 0 904 8 0
15 101 Glac Józef JUBILAT Jastrzębie m 66 54 120 2698 24 2 1367 12 0 859 7 0 472 5 2
16 42 Kałuża Zbigniew PIAST Leszczyny m 64 54 118 2679 20 0 744 5 0 1134 10 0 801 5 0
17 85 Buchalik Alfons WISUS Żory s 62 53 115 2631 28 5 577 6 2 866 10 2 1188 12 1
18 50 Kral Adam DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 60 52 112 2578 28 6 970 10 2 944 12 3 664 6 1
19 66 Płoszaj Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 58 52 110 2574 28 6 625 8 4 558 9 2 1391 11 0
20 29 Grela Alfred WISUS Żory m 56 52 108 2568 23 3 966 9 2 808 5 0 794 9 1
21 20 Roter Eugeniusz BUK Rudy m 54 51 105 2514 30 5 672 8 2 856 12 3 986 10 0
22 13 Lip Bogusław JARDEX WDK Szczejkowice m 52 51 103 2507 22 2 676 6 1 809 8 0 1022 8 1
23 73 Piersiak Piotr WISUS Żory m 50 50 100 2489 23 4 817 8 1 495 6 3 1177 9 0
24 19 Ciastowicz Wojciech JUBILAT Jastrzębie m 48 49 97 2406 25 4 823 9 1 873 9 2 710 7 1
25 55 Łękawski Wiesław FORTECA Świerklany s 46 48 94 2400 25 3 1369 12 1 498 4 0 533 9 2
26 68 Dutkiewicz Edward WOKiR Połomia s 44 48 92 2375 28 5 954 10 2 963 10 0 458 8 3
27 59 Załęcki Jerzy GÓRNIK Boguszowice m 42 48 90 2356 29 7 1226 10 0 690 9 4 440 10 3
28 28 Tokar Kazimierz ISKRA Rybnik s 40 47 87 2337 19 4 1206 9 0 266 3 3 865 7 1
29 22 Niemiec Zenon PIAST Leszczyny m 38 47 85 2320 23 5 850 9 1 368 6 4 1102 8 0
30 72 Pudło Krzysztof ISKRA Rybnik m 36 47 83 2315 26 9 1386 11 1 657 11 4 272 4 4
31 6 Wawoczny Mirosław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 34 47 81 2312 25 8 472 6 3 800 9 3 1040 10 2
32 90 Pawlus Stanisław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 32 47 79 2302 27 6 845 8 0 744 10 4 713 9 2
33 84 Sopala Roman SILESIA Rybnik m 30 46 76 2297 18 1 902 7 0 648 6 1 747 5 0
34 40 Sylwender Bogumił POLONIA Niewiadom m 28 46 74 2296 20 1 827 7 0 705 5 0 764 8 1
35 75 Szymaniec Tomasz WALET Pawłowice m 26 46 72 2281 24 2 383 5 1 692 8 1 1206 11 0
36 46 Breitkopf Norbert PIAST Leszczyny m 25 46 71 2277 19 2 469 5 1 680 5 0 1128 9 1
37 76 Paulus Ewald SILESIA Rybnik s 24 46 70 2263 23 3 687 8 1 1052 8 0 524 7 2
38 58 Pykosz Mariusz DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 23 46 69 2251 27 6 1182 12 1 672 9 3 397 6 2
39 47 Kiełkowski Marek WALET Pawłowice m 22 45 67 2214 26 7 437 7 3 565 8 3 1212 11 1
40 41 Jureczko Marian JARDEX WDK Szczejkowice m 21 45 66 2211 22 2 986 11 1 724 6 0 501 5 1
41 100 Baszczok Gerard BUK Rudy s 20 44 64 2190 26 7 699 8 3 786 7 1 705 11 3
42 87 Helis Adam WALET Pawłowice s 19 44 63 2187 16 1 785 4 0 824 7 0 578 5 1
43 38 Dziewior Andrzej DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 18 44 62 2180 21 4 824 11 3 443 4 1 913 6 0
44 67 Lech Stanisław GÓRNIK Boguszowice s 17 44 61 2179 18 3 322 4 2 1033 7 0 824 7 1
45 49 Pawlas Mariusz WISUS Żory m 16 44 60 2176 22 3 721 8 1 1231 10 0 224 4 2
46 53 Kosteczka Jarosław JARDEX WDK Szczejkowice m 15 43 58 2139 25 8 262 7 5 1159 11 1 718 7 2
47 57 Tetla Marian WISUS Żory m 14 43 57 2113 23 5 536 7 2 350 6 3 1227 10 0
48 54 Sobik Roman DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność s 13 43 56 2104 17 2 508 2 0 834 7 0 762 8 2
49 83 Kuś Bolesław GÓRNIK Boguszowice s 12 42 54 2091 25 7 730 10 3 730 9 2 631 6 2
50 31 Warło Henryk JUBILAT Jastrzębie s 11 42 53 2085 20 2 406 4 1 928 8 0 751 8 1
51 43 Sobik Klaudiusz GÓRNIK Boguszowice m 10 42 52 2083 27 7 573 7 2 354 7 4 1156 13 1
52 70 Gawron Bogdan ASY Żory s 9 42 51 2069 27 8 811 10 2 717 8 3 541 9 3
53 91 Górecki Krzysztof FORTECA Świerklany m 8 42 50 2063 21 3 588 7 1 485 6 2 990 8 0
54 77 Adamaszek Józef WISUS Żory m 7 41 48 2044 21 3 993 9 0 437 5 2 614 7 1
55 98 Strupowski Grzegorz PIAST Leszczyny m 6 41 47 2040 16 3 501 3 0 760 6 1 779 7 2
56 45 Podkowik Robert WISUS Żory s 5 41 46 2037 20 3 579 6 2 651 5 0 807 9 1
57 94 Kopacz Wiesław ASY Żory m 4 41 45 2024 27 7 764 8 0 488 8 4 772 11 3
58 44 Młoczek Jan ISKRA Rybnik m 3 41 44 2013 24 5 734 8 2 528 8 2 751 8 1
59 9 Świerkot Eugeniusz WISUS Żory s 2 41 43 2011 22 7 541 8 3 1094 7 0 376 7 4
60 11 Gajda Monika FORTECA Świerklany s-k 1 41 42 2010 23 4 897 7 0 183 5 3 930 11 1
61 24 Grzyb Józef ISKRA Rybnik s 0 41 41 2008 18 4 832 7 1 806 7 1 370 4 2
62 2 Strzelecki Włodzimierz PIAST Leszczyny m 0 40 40 1986 13 0 1046 8 0 452 3 0 488 2 0
63 4 Cisek Edward HERKULES Rydułtowy s 0 40 40 1983 24 7 973 10 1 660 7 1 350 7 5
64 35 Ogierman Stanisław WALET Pawłowice m 0 40 40 1980 20 3 671 8 1 426 3 0 883 9 2
65 32 Stroiński Włodzimierz STRAŻAK Głożyny s 0 40 40 1975 22 6 428 5 2 769 9 2 778 8 2
66 99 Gembalczyk Stanisław FORTECA Świerklany m 0 39 39 1945 18 4 735 9 3 470 4 0 740 5 1
67 61 Skupień Eugeniusz WISUS Żory s 0 39 39 1936 22 6 688 7 2 761 8 2 487 7 2
68 8 Kałuża Stanisław SILESIA Rybnik s 0 38 38 1889 18 4 846 7 1 340 4 2 703 7 1
69 63 Szweda Ryszard niezrzeszony   0 38 38 1874 16 4 784 5 0 616 6 1 474 5 3
70 25 Lorenz Ryszard WISUS Żory s 0 38 38 1865 15 3 370 4 2 1051 7 0 444 4 1
71 69 Sobik Marian WISUS Żory m 0 36 36 1784 18 3 592 5 0 626 7 1 566 6 2
72 51 Herok Henryk JUBILAT Jastrzębie s 0 36 36 1775 16 1 682 6 0 858 8 1 235 2 0
73 96 Chlebisz Tomasz SILESIA Rybnik m 0 36 36 1766 21 6 400 7 3 692 8 2 674 6 1
74 56 Zacha Stefan POLONIA Niewiadom m 0 35 35 1743 19 4 434 6 2 734 8 1 575 5 1
75 26 Bojdoł Iwona PIAST Leszczyny k 0 35 35 1742 19 6 576 7 2 597 6 2 569 6 2
76 15 Polok Franciszek FORTECA Świerklany s 0 35 35 1727 24 7 616 8 1 907 11 3 204 5 3
77 39 Walaszek Mirosław WALET Pawłowice m 0 34 34 1691 22 6 998 10 0 333 6 3 360 6 3
78 37 Kufel Józef WISUS Żory s 0 34 34 1683 18 5 790 5 0 176 4 3 717 9 2
79 97 Młynek Andrzej JARDEX WDK Szczejkowice s 0 34 34 1682 16 2 648 7 0 591 5 2 443 4 0
80 95 Recław Leszek WALET Pawłowice m 0 33 33 1635 16 2 366 5 1 675 7 1 594 4 0
81 80 Domagała Zbigniew U WALKA Rybnik-Gotartowice s 0 31 31 1544 13 2 418 2 0 658 6 1 468 5 1
82 52 Ferdyn Mieczysław ISKRA Rybnik m 0 31 31 1542 24 7 689 8 1 -78 6 4 931 10 2
83 86 Śliż Bogusław ASY Żory s 0 31 31 1538 27 11 76 8 7 966 9 0 496 10 4
84 12 Bartosik Wojciech SILESIA Rybnik s 0 31 31 1507 18 7 728 5 0 319 7 4 460 6 3
85 10 Waszut Zygmunt ASY Żory s 0 30 30 1490 18 7 596 8 3 598 4 0 296 6 4
86 62 Grodoń Joachim ASY Żory m 0 30 30 1488 17 4 215 3 2 507 8 2 766 6 0
87 3 Lubski Krzysztof WALET Pawłowice m 0 30 30 1485 19 8 427 8 4 692 7 2 366 4 2
88 17 Standowicz Jan WISUS Żory s 0 30 30 1481 20 6 328 6 1 787 9 2 366 5 3
89 71 Wojciechowski Zbigniew FORTECA Świerklany s 0 29 29 1439 21 10 -144 3 3 776 9 4 807 9 3
90 5 Plebaniak Janusz WISUS Żory m 0 29 29 1424 23 7 74 5 3 1256 12 1 94 6 3
91 21 Gawlik Marian JARDEX WDK Szczejkowice s 0 28 28 1378 14 4 727 8 1 325 3 1 326 3 2
92 33 Gorol Marek WISUS Żory m 0 28 28 1370 18 8 814 9 2 501 7 3 55 2 3
93 1 Staniek Eugeniusz WISUS Żory m 0 28 28 1367 13 3 8 1 2 566 4 1 793 8 0
94 65 Ryt Edward WISUS Żory s 0 27 27 1318 15 5 403 3 1 283 6 3 632 6 1
95 92 Benisz Adam U WALKA Rybnik-Gotartowice m 0 24 24 1179 16 5 169 4 2 606 5 0 404 7 3
96 60 Marcol Józef TKKF RELAKS Wodzisław m 0 23 23 1145 13 5 -48 2 2 1000 8 1 193 3 2
97 78 Skóra Józef DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność s 0 22 22 1096 15 8 556 7 2 345 5 4 195 3 2
98 88 Gidlecki Władysław niezrzeszony   0 22 22 1086 17 7 256 4 3 596 9 2 234 4 2
99 74 Gałązka Eugeniusz PIAST Leszczyny s 0 21 21 1011 16 6 935 9 2 -476 2 3 552 5 1
100 34 Gawełczyk Bronisław DK Rybnik-Chwałowice NSZZ Solidarność m 0 20 20 959 12 5 34 1 2 456 4 1 469 7 2
101 81 Lukasczyk Józef WISUS Żory s 0 10 10 483 6 2 291 3 1 192 3 1 0 0 0
    Paździor Henryk WISUS Żory m 0 100 100   0                    

..................................... 

REGULAMIN GRAND PRIX Okręgu Rybnik PZSkat 2018

Zarząd Okręgu Rybnik PZ Skat na swym posiedzeniu w dniu 13.12.2018 podjął uchwałę dotyczącą klasyfikacji, podziału nagród i rozgrywek GPO Rybnik według następujących zasad:

1. Turnieje GPO celem popularyzacji gry SKAT są otwarte dla wszystkich.

2. W sezonie 2018 przeprowadzonych zostanie 7 turniejów zaliczanych do klasyfikacji GPO.

3. Gospodarza turnieju GPO przyznaje Zarząd Okręgu po rozpatrzeniu ofert.

4. Gospodarz funduje puchar za 1 miejsce w klasyfikacji ogólnej turnieju, oraz Puchary (nagrody) dodatkowe według uznania.

5. Sponsoring dla nagród rzeczowych musi wynosić minimum 600 złotych łącznie z pucharem.

6. Składka Startowa w każdym turnieju to: mężczyźni – 20, kobiety i juniorzy bez opłat.

7. Zwycięzcy klasyfikacji GPO 2017 (Pykosz Mariusz, Ciastowicz Wojciech i Szymała Tomasz) w roku 2018 biorą udział w turniejach GPO na koszt Okręgu Rybnik.

8. W każdym turnieju 90% składki startowej (18 zł) przeznaczone jest na Fundusz Nagród, 10% (2 zł) na rzecz okręgu. Z Funduszu Nagród 14 zł na nagrody w danym turnieju, 4 zł na nagrody końcowe GPO. Pula nagród w danym turnieju, to ilość uczestników x 14 zł (bez kobiet i juniorów). Nagrody w każdym turnieju dzielimy wg klucza: powinna obowiązywać zasada, jedna nagroda na 7 startujących w każdym turnieju, dla zwycięzcy minimum 160 max 210 zł., oraz ostatnia nagroda minimum 40zł. Nagrody końcowe: zawodnik który zajął miejsce 1 - 20% z puli nagród, 2 - 20% sumy pozostałej, 3 - 20% sumy pozostałej, 4 - i reszta (również 20%) do wyczerpania puli nagród (najmniejsza 40 zł) 

9. Fundusz Dopłat stolikowych (WPADKI) przeznacza się dla gospodarza na koszty organizacyjne (materiały do przeprowadzenia turnieju, sekretariat, sędzia).

10. W każdym turnieju GPO rozgrywane będą 3 serie po 36 rozdań według następującego planu dla turnieju dla około 120 uczestników: Czas rozgrywania jednej serii 90 minut. do godz. 8:40 - zapisy, 8:45 – losowanie, 8:50 – wydawanie kart startowych, 9:00 -otwarcie i rozpoczęcie I Serii, 10:45 -rozpoczęcie II Serii, 12:45 – rozpoczęcie III Serii, 14:30 – ogłoszenie wyników i wydawanie nagród. 

11. Zapisy gier w turniejach GPO prowadzone będą w dwóch listach stolikowych.

12. Punkty za nagrany wynik plus punkty za uzyskane miejsce dają sumę punktów, która po każdym turnieju będzie zawodnikowi dopisywana do klasyfikacji sezonu.

Punkty za nagrany wynik

od

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

o

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

od

do

punkty GPO

1

50

1

501

550

11

1001

1050

21

1501

1550

31

2001

2050

41

2501

2550

51

3001

3050

61

51

100

2

551

600

12

1051

1100

22

1551

1600

32

2501

2100

42

2551

2600

52

3051

3100

62

101

150

3

601

650

13

1101

1150

23

1601

1650

33

2101

2150

43

2601

2650

53

3101

3150

63

151

200

4

651

700

14

1151

1200

24

1651

1700

34

2151

2200

44

2651

2700

54

3151

3200

64

201

250

5

701

750

15

1201

1250

25

1701

1750

35

2201

2250

45

2701

2750

55

3201

3250

65

251

300

6

751

800

16

1251

1300

26

1751

1800

36

2251

2300

46

2751

2800

56

3251

3300

66

301

350

7

801

850

17

1301

1350

27

1801

1850

37

2301

2350

47

2801

2850

57

3301

3350

67

351

400

8

851

900

18

1351

1400

28

1851

1900

38

2351

2400

48

2851

2900

58

3351

3400

68

401

450

9

901

950

19

1401

1450

29

1901

1950

39

2401

2450

49

2901

2950

59

3401

3450

69

451

500

10

951

1000

20

1451

1500

30

1951

2000

40

2451

2500

50

2951

3000

60

3451

3500

70

Punkty za miejsce

miejsce

punkty GPO

miejsce

punkty GPO

miejsce

punkty GPO

miejsce

punkty GPO

miejsce

punkty GPO

miejsce

punkty GPO

1

100

11

74

21

54

31

34

41

20

51

10

2

95

12

72

22

52

32

32

42

19

52

9

3

90

13

70

23

50

33

30

43

18

53

8

4

88

14

68

24

48

34

28

44

17

54

7

5

86

15

66

25

46

35

26

45

16

55

6

6

84

16

64

26

44

36

25

46

15

56

5

7

82

17

62

27

42

37

24

47

14

57

4

8

80

18

60

28

40

38

23

48

13

58

3

9

78

19

58

29

38

39

22

49

12

59

2

10

76

20

56

30

36

40

21

50

11

60

1

13. Sędzią wszystkich turniejów będzie Andrzej Kąsek i ma zagwarantowany udział w IMO 2019.

14. Organizator oraz Sędzia obsługujący turniej utrzymuje 100 punktów GP, ale tylko 1 raz w sezonie.

15. Okresem obliczeniowym jest rok (sezon) 2018. Do końcowej klasyfikacji GPO zaliczane będą wszystkie turnieje sezonu. Wyniki końcowe zostaną ogłoszone po ostatnim turnieju sezonu.

16. Pierwszych 3 zawodników klasyfikacji GPO 2018 otrzyma bezpłatne uczestnictwo w turniejach cyklu GPO 2019.

17. Pierwszych 3 zawodników sezonu GPO 2018 zostanie uhonorowane pucharami.

18. Czołówka uczestników klasyfikacji GPO 2018 otrzymuje prawo startu w zawodach finałowych IMO w roku 2019 (46), zgodnie z regulaminem IMO zatwierdzonym przez Zarząd Okręgu.

19. W IMO w 2019 roku będzie brać 48 zawodników ( najlepszych 46 z klasyfikacji generalnej GPO za 2018, oraz Indywidualny Mistrz Okręgu z 2018 roku i sędzia turniejów GPO w 2018 r.). Mistrzostwa będą rozgrywane 2 dni. W 1 dniu 3 serie po 36 rozdań, a w 2 dniu najlepsza 16-tka 5 serii po 36 rozdań systemem mistrzowskim (każdy z każdym, na duże punkty).

20. O tytuł Indywidualnego Mistrza Okręgu ubiegać się mogą wyłącznie aktualni członkowie O/Rybnik.

21. Kobiety i juniorzy uczestniczący w cyklu turniejów GPO 2018 zajmujący najwyższe miejsca w klasyfikacji GPO sezonu 2018 otrzymują automatycznie tytuł Mistrza Okręgu w swych kategoriach.

22. Terminarz i gospodarze turniejów GPO 2018 (Data, Turniej, Gospodarz, Adres)

1

4.02

Puchar Prezydenta Miasta Żory

Wisus-Asy Żory

Żory, Klub Wisus

2

19.03

Puchar Przewodniczącego Solidarności

Rybnik Chwałowice

NSZZ Solidarność

Chwałowice, restauracja

Birreria

3

15.04

Z okazji 35-lecie skata w Żorach

Wisus-Asy Żory

Żory, Klub Wisus

4

29.04

Puchar Sołtysa Szczejkowic

Jardex Szczejkowice

Szczejkowice, WDK

5

17.06

Im. Łucjana Cebuli

Wisus-Asy Żory

Żory, Klub Wisus

6

11.11

Puchar Wójta gminy Świerklany

Forteca Świerklany

Świerklany, sala straży poż.

7

2.12

Barbórkowy

Jardex Szczejkowice

Szczejkowice, WDK

Zatwierdzono: Uchwałą Zarządu Okręgu Rybnik PZ Skat nr 22/VIII/2017.

.................... 

 

 

Sunday the 25th. Strona przygotowana przez firmę SMARTIS.